نزدیک به ۲۰۰ رأس مواشی ساکنان «حصه‌ی دوم بهسود» را کوچی ها و طالبان با خود بردند

© Sputnikنزدیک به ۲۰۰ رأس مواشی ساکنان «حصه‌ی دوم بهسود» را کوچی ها و طالبان با خود بردند
نزدیک به ۲۰۰ رأس مواشی ساکنان «حصه‌ی دوم بهسود» را کوچی ها و طالبان با خود بردند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.04.2021
عضو شوید
منابع محلی و مردمی در ولایت میدان‌وردک می‌گویند، که افراد مسلح حدود ۲۰۰ رأس مواشی ساکنان ولسوالی حصه‌ی دوم بهسود این ولایت را با خود برده‌اند.

درگیری های بهسود محور دیدار سرور دانش با سرپرست وزارت دفاع  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.03.2021
درگیری های بهسود محور دیدار سرور دانش با سرپرست وزارت دفاع 
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، حسین‌بخش، از متنفذان قومی در روستای «دوپشته»ی ولسوالی حصه‌ی دوم بهسود امروز (سه‌شنبه، ۳۱ حمل) به گفت، که افراد مسلح این تعداد مواشی را روز گذشته از این روستا دزدیده‌اند.

او افزود، که این افراد ابتدا چوپان ۶۵ ساله را لت‌وکوب و سپس مواشی‌ها را با خود برده‌اند.

این متنفذ قومی جنگ‌جویان گروه طالبان و کوچی‌ها را متهم به دزدی این مواشی‌ها کردند. به گفته‌ی او، کوچی‌ها و طالبان در تبانی هم مواشی را با خود برده‌اند.

در همین حال خوانی سلطانی، عضو شورای ولایتی میدان‌وردک نیز به روزنامه اطلاعات روز تأیید کرد که جنگ‌جویان گروه طالبان و کوچی‌ها، مواشی ساکنان روستای دوپشته را با خود برده‌اند.

او توضیح داد، که این جنگ‌جویان به‌صورت مسلح سوار بر چندین موتر نوع «دادسن» و چهار عراده موتورسایکل بوده‌اند. به گفته‌ی آقای سلطانی، آنان در ابتدا چوپان را نیز با خود برده بوده و سپس او را رها کرده‌اند.

او گفت، که نیروهای امنیتی برای بررسی این موضوع از مرکز ولسوالی حصه‌ی دوم بهسود به طرف روستای دوپشته رفته‌اند.

از سویی هم، خوانی سلطانی گفت، که جنگ‌جویان طالبان همزمان با ربودن مواشی‌ها، وارد روستای «آب‌پای» در منطقه‌ی مرزی میان ولسوالی‌های حصه‌ی اول و دوم بهسود نیز شده‌اند. او افزود که این روستا خالی از سکنه است و هنوز مشخص نشده که طالبان در این منطقه مستقرند یا خیر.

او اما تأکید کرد، که طالبان قلف‌های خانه‌ها را شکستانده‌اند.

این گروه تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

یادآوری می کنیم، که از چند سال پیش بدینسو در فصل‌های بهار و تابستان ولسوالی‌های بهسود همه‌ساله شاهد درگیری مسلحانه میان کوچی‌ها و ساکنان این ولسوالی‌ها است. این درگیری‌ها میان دو طرف تلفاتی نیز در پی دارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала