واکنش نبیل به سخنان اشرف غنی درباره جمهوریت: موریانه های جمهوریت معلوم است

© Photo / Facebook/RNواکنش نبیل به سخنان اشرف غنی درباره جمهوریت: موریانه های جمهوریت معلوم است
واکنش نبیل به سخنان اشرف غنی درباره جمهوریت: موریانه های جمهوریت معلوم است - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.04.2021
Telegram
رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان به سخنان رئیس جمهور این کشور درباره جمهوریت واکنش نشان داد.
غنی: آنانی‌که در صف جمهوریت ایستاده نمی‌شوند، دیگر برای شان در دولت جای نیست - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.04.2021
غنی: آنانی‌که در صف جمهوریت ایستاده نمی‌شوند، دیگر برای شان در دولت جای نیست

به گزارش اسپوتنیک، رحمت الله نبیل نامزد انتخابات ریاست جمهوری و رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در واکنش به سخنان اشرف غنی رئیس جمهور این کشور، که گفته بود، یک صف جمهوریت است و صف دیگر دشمن، آنانی که در صف جمهوریت ایستاده نمی شوند، دیگر برای شان در دولت جای نیست، نوشت: "يا شما با ما جمهوريت (٤+١) هستيد؛ يا با تروريست ها! حرف شان همين را افاده ميكند".

او افزوده است، که از سر آغاز بحران هاى موجود برايتان گفته شده بود! "موريانه" هاى جمهوريت و نظام معلوم است كه كيها نظام و جمهوريت را به اين حالت كشانيد!

یادآوری می کنیم، که اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان امروز یکشنبه، 29 حمل در جلسه شش ‌ونیم که پیش از این امرالله صالح ریاست آن را به‌عهده داشت با اشاره به اعلان خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، گفت که «در تاریخ معاصر، اولین بار است که برای افغانستان به همه فرصت مناسب فراهم شده است، ما از دو سال به اینسو آمادگی کامل داریم و بخاطر رفتن آنان، پلان همه جانبه را ترتیب نموده ایم».

وی گفت که «ما بخاطر حفاظت از خاک خویش، آمادگی کامل داریم، وقت آن رسیده است که حاکمیت ملی افغانستان به گونه کامل تطبیق گردد و افغانستان بیطرفی خود را ثابت سازد».

رئیس‌جمهور غنی افزود: «یک صف جمهوریت است و صف دیگر دشمن، آنانی که در صف جمهوریت ایستاده نمی شوند، دیگر برای شان در دولت جای نیست».

وی همچنان گفت که «طالبان بخاطر دوام جنگ، هیچگاه مشروعیت دینی ندارند، اجماع علمای جهان اسلام، جنگ افغانستان را نامشروع خوانده است».

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала