پیام هشدار آمیز محقق: اگر طالبان به جنگ ادامه دهند برای مقابله آماده‌گی دارم

© Sputnik / T.AZIM / محمد محقق، معاون ریاست اجراییه افغانستان
محمد محقق، معاون ریاست اجراییه افغانستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 17.04.2021
Telegram
مشاور رییس ‌جمهور در امور امنیتی و سیاسی خطاب به طالبان گفت که اگر این گروه به جنگ ادامه دهند او آماده‌گی دارد که در برابر آنها بجنگد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد محقق، مشاور رییس‌جمهور در امور امنیتی و سیاسی می‌گوید که خروج غیرمسؤولانه نیروهای خارجی از افغانستان نه تنها سبب افزایش تندروی و رشد گروه‌های هراس‌افگن مثل القاعده خواهد شد که باعث خواهد شد جنگ داخلی در افغانستان نیز آغاز شود.

آقای محقق تأکید می‌کند که اگر طالبان به جنگ ادامه دهند او آماده‌گی دارد که در برابر این گروه بجنگد.

هشدار طالبان به امریکا: تا اول ما می افغانستان را ترک کنید - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.04.2021
هشدار طالبان به امریکا: تا اول ما می افغانستان را ترک کنید

محمد محقق بیان داشت: یک فصل نو به وجود می‌آید. ممکن این به ضرر افغانستان باشد و ممکن هم که جبهات تروریزم را تقویت کند و این مسله قابل پیش‌بینی هم است.

او افزود: اگر طالبان صلح کنند، ما خوش می‌شویم. برای این‌که دربارۀ مردم افغانستان نباید بیشتر از این به برادر کشی راضی شوند. اگر جنگ کنند، کسی به ساده‌گی صحنه را به حریف رها نخواهد کرد. ما هم‌چنان قاطع استیم. آماده‌گی‌های خود را داریم و آماده‌گی‌های خود را می‌گیریم.

همزمان با این در یک گزارش نیویارک تایمز آمده‌است که پنتاگون در حال بررسی طرح‌های جابه‌جایی نیروهایش در برخی از کشورهای همسایه، همچون تاجکستان، کازاخستان و اوزبیکستان است تا افغانستان بار دیگر به پناه‌گاه هراس‌افگنان مبدل نشود.

در بخشی از گزارش نیورک تایمز آمده‌است که نیروهای ترکیه که پیش از این در قالب ناتو در افغانستان حضور داشتند، در افغانستان خواهند ماند؛ هرچند که ناتو و ایالات متحده تا پنج ماه دیگر نیروهای شان را از افغانستان خارج خواهند کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала