پنتاگون: اعزام کشتی‌های جنگی آمریکا به دریای سیاه، امری عادی است

CC0 / / پنتاگون: اعزام کشتی‌های چنگی ما به دریای سیاه، امری عادی است
پنتاگون: اعزام کشتی‌های چنگی ما به دریای سیاه، امری عادی است  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.04.2021
Telegram
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعزام کشتی‌های جنگی این کشور به دریای سیاه را مسئله‌ای «عادی» قلمداد کرد و گفت که واشنگتن این اقدامات را در چارچوب توافقنامه «مونترو» انجام می‌دهد و در این خصوص با دولت ترکیه هماهنگ می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، جان کربی؛ سخنگوی وزارت دفاع آمریکا "پنتاگون" روز جمعه در یک نشست خبری با اشاره به تصمیم پنتاگون برای اعزام کشتی‌های جنگی به دریای سیاه در راستای حمایت از اوکراین گفت که «عملیات ارتش آمریکا در دریای سیاه امری طبیعی است».

کشتی های جنگی امریکا در بحیره سیاه لنگر انداختند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.04.2021
کشتی های جنگی امریکا در بحیره سیاه لنگر انداختند

وی افزود: «من قصد تأیید گزارش‌های رسانه‌های ترکیه را ندارم، ولی ما به صورت منظم در دریای سیاه عملیات انجام می‌دهیم. ارتش آمریکا در جایی که مجاز است، دریایی، هوایی و زمینی حرکت خواهد کرد».

جان کربی اظهار داشت که واشنگتن اعزام کشتی‌ها خود به دریای سیاه را «در چارچوب توافقنامه "مونترو" انجام می‌دهد و در این زمینه با دولت ترکیه هماهنگ می‌کند».

روز پنجشنبه، شبکه خبری «سی.ان.ان» به نقل از یک مقام مسئول وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گزارش داد که آمریکا در حال بررسی اعزام کشتی‌های جنگی به دریای سیاه با هدف «ارسال پیام» به روسیه در ارتباط به اوضاع اوکراین است.

سی‌.‌ان.ان به نقل از این مقام مسئول که نخواست نامش فاش شود، افزود: «نیروی دریایی ایالات متحده به طور معمول در دریای سیاه فعالیت دارد، اما استقرار کشتی‌های جنگی آمریکا در دریای سیاه این پیام ویژه را به مسکو خواهد داد که واشنگتن اوضاع را از نزدیک دنبال می‌کند».

مقام مسئول تأکید کرد که آمریکا تصمیم دارد در راستای حمایت از اوکراین در بحبوحه افزایش حضور نظامی روسیه در مرز شرقی اوکراین، کشتی‌های جنگی و ناوها را به دریای سیاه اعزام کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала