افشا شدن دیدار پسر حفتر با مقامات اسرائیلی

© https://twitter.com افشا شدن دیدار پسر حفتر با مقامات اسرائیلی
 افشا شدن دیدار پسر حفتر با مقامات اسرائیلی  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.04.2021
عضو شوید

به گزارش اسپوتنیک، سایت "واشنگتن فری بیکن" آمریکا گزارش داد، صدام حفتر پسر خلیفه حفتر فرمانده کندک "طارق بن زیاد" در ماه مارچ برای بررسی نامزدی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۲۱ با مسؤولان سازمان جاسوسی اسرائیل ملاقات کرده است.

ليبيا - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 11.06.2020
طرفداران خلیفه حفتر از اسرائیل کمک خواستند

این سایت گزارش داد، پسر حفتر به صورت انفرادی با مقامات اسرائیلی دیدار کرده و جزئیات زیادی از مکان و شرایط دیدار منتشر نشده است.

این سایت افزود: هدف از این دیدار تلاش اسرائیل برای حمایت از پسر حفتر در انتخابات شورای ملی آینده در سال جاری است. صدام حفتر به آرامی و در خفا تلاش می‌کند حمایت غربی را از کمپین انتخاباتی خود داشته باشد و انتظار می‌رود مقابل سیف الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی، رهبر مخلوع لیبی قرار بگیرد.

این سایت به نقل از یک منبع وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، آمریکا موضعی درباره نامزدهای احتمالی انتخاباتی لیبی لحاظ نکرده اما قذافی همچنان در لیست تحریم‌های آمریکاست.

طبق این گزارش، در صورت موفقیت حفتر در کسب قدرت روابط لیبی و اسرائیل به شکل رسمی عادی خواهد شد. البته هنوز هیچ واکنش اسرائیل، یا از سوی حفتر درباره گزارش این سایت منتشر نشده است.

به گفته این منبع، صدام حفتر "موقعیت در منطقه" را با مسؤولانی اسرائیلی بررسی کرده و امیدوار به ثبات کشورش است. او علنا از دموکراسی، قانون و نظم در لیبی حمایت کرده است.

به گفته این منبع، اسرائیلی‌ها نیز از او حمایت می‌کنند.

انتظار می‌رود انتخابات سراسری که قرار است دسامبر سال جاری برگزار شود حفتر را مقابل سیف الاسلام قذافی قرار دهد.

در حال حاضر هیچ روابط رسمی بین تل‌آویو و طرابلس که حامیان جدی مساله فلسطین در دوره قذافی بود، وجود ندارد، قذافی در سال ۲۰۱۱ ساقط شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала