فراخواندن فرماندهان طالبان به پشاور از سوی استخبارات پاکستان 

© Sputnik / Юлия Троицкаяفراخواندن فرماندهان طالبان به پشاور از سوی استخبارات پاکستان 
فراخواندن فرماندهان طالبان به پشاور از سوی استخبارات پاکستان  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.03.2021
Telegram
مجلس سنای افغاستان به روز سه‌شنبه مسئولان نهادهای امنیتی را در پیوند به بدتر شدن اوضاع امنیتی در این کشور فراخواند.

محسن داور: طالبان را پاکستان برای جنگیدن در برابر پشتون ها و افغانستانی ها ایجاد کرده است - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 21.03.2021
محسن داور: طالبان را پاکستان برای جنگیدن در برابر پشتون ها و افغانستانی ها ایجاد کرده است
به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوزف معاون ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان می‌گوید، که استخبارات پاکستان والیان و فرماند‌هان نظامی طالبان را برای راه‌اندازی جنگ بهاری در افغانستان فراخوانده است.

نظرعلی واحدی، معاون ریاست عمومی امنیت ملی در نشست پاسخ‌گویی نهادهای امنیتی به مجلس سنا هشدار می‌دهد، که اگر روند صلح نتیجه ندهد، نیروهای دولتی در برابر طالبان در میدان جنگ زور آزمایی خواهند کرد.

در همین حال، وزارت‌های دفاع ملی و داخله با اشاره به تهدیدهای امنیتی می‌گویند، که اطلاعات امنیتی نشان می‌دهند که هراس افگنان در تلاش سقوط مرکزهای ولایت‌ها اند.

مجلس سنا به روز سه‌شنبه مسؤولان نهادهای امنیتی را در پیوند به بدتر شدن اوضاع امنیتی در کشور فراخواند.

افزایش روز افزون تلفات نیروهای دولتی در میدان‌های جنگ، ترورهای هدفمندانه در شهرهای بزرگ و جرم‌های جنایی از نگرانی‌های سناتوران اند.

معلم لالا گل، یک سناتور در این باره بیان داشت:«همه خواهان امنیت استند. اما نمی فهمیم که علت چیست که نهادهای امنیتی ما در این بخش ناکام مانده‌اند و کدام دست‌آورد هم ندارد. باید توضیع بدهند که علت چیست و چرا این طور شده‌است، به خصوص در همه ولایت و کابل سر وصدا است».

نهادهای امنیتی می‌گویند، که بربنیاد اطلاعات آنان طالبان و دیگر گروه‌های هراس افگن در تلاش سقوط مرکزهای  شماری از ولایت‌ها‌اند.

محمد انور بری پال، معین امور تعلیمات و پرسونل وزارت امور داخله گفت:«دشمن پلان دارد که تحرکات جدید را راه اندازی کند تا در میدان های سیاسی یک سلسله دستاوردها داشته باشد».

اقبال علی نادری، معاون نخست ستاد ارتش گفت:«جنوب و جنوب غرب ما، شرق ما، غرب ما و همه ولایت ها ما در تهدید فعلی است و ما در مقابلش آماده گی داریم».

در همین حال، امنیت ملی از قطع نشدن رابطه طالبان با القاعده انتقاد می‌کند.

معاون ولایتی ریاست عمومی امنیت ملی می‌گوید، که پاکستان والیان و فرماندهان نظامی طالبان را به آن کشور فراخوانده است تا این گروه یک جنگ گسترده تر  را در افغانستان سازمان دهی نمایند.

نظر علی واحدی، معاون ولایتی ریاست عمومی امنیت ملی گفت:«اکثر والیان و مسئولان نظامی طالبان به پشاور و کج پاکستان فراخوانده شده است تا بر جنگ آماده گی بگیرند. یعنی آنان این را ترجیع نمی دهند، کاشکه پاکستان طوری مهربان باشد که افغانستان به صلح برسد و پیشرفت کنند، بلکه همیشه به این فکر و کار است که افغانستانی ها چگونه کشته شوند. بر جنگ آماده گی گرفته اند و ما هم آماده گی کامل داریم».

یادآوری می کنیم، که امروز نیز امنیت ملی افغانستان از کشته شدن یک عضو ارشد گروه القاعده در ولایت پکتیای این کشور خبر داد. 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала