امارات راکت‌های دوش پرتاب و توپ‌های متحرک به یمن ارسال کرد

© AP Photo / Ryan Carterامارات راکت‌های دوش پرتاب و توپ‌های متحرک به یمن ارسال کرد
امارات راکت‌های دوش پرتاب و توپ‌های متحرک به یمن ارسال کرد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 25.03.2021
Telegram
امارات متحده عربی بر خلاف ادعای خود مبنی بر خروج کامل از جزیره سقطری، همچنان به اعزام نیرو و تجهیزات نظامی از جمله راکت‌های دوش پرتاب و توپ‌های متحرک به این جزیره یمن ادامه می دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العام، منابع محلی در ولایت سقطری گفتند: این تجهیزات عظیم نظامی از طریق یک فروند شناور غول پیکر و در حالی که بیرق کمک های بشردوستانه روی آن نصب شده بود، وارد این جزیره شد.

به گفته منابع مزبور، این تجهیزات شامل وسایل نقلیه نظامی، راکت‌های دوش پرتاب و توپ‌های متحرک بوده است.

امارات متحده نیروهای خود را از یمن خارج کرد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.02.2020
امارات متحده نیروهای خود را از یمن خارج کرد

این منابع همچنین خاطرنشان کردند که تجهیزات نظامی و راکت‌ها به نیروهای شورای انتقالی مورد حمایت امارات مستقر در جزیره تحویل شد.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که چند هفته قبل مدیر بندر سقطری در پی مخالفت با تبدیل این جزیره توریستی به انبار مهمات نظامی امارات از کار برکنار شد.

این اقدام همچنین همزمان با اعلام پیاده کردن نیرو و تجهیزات نظامی امارات در ولایت المهره واقع در شرق یمن و مانور بزرگ تحت فرماندهی امریکا، فرانسه و بلجیم در سواحل جنوبی یمن است.

مجمع الجزایر سقطری از جوزا گذشته در کنترول شورای انتقالی جنوب که مورد حمایت امارات است، قرار دارد.

وزیر حمل و نقل دولت نجات ملی یمن همچنین بر اهمیت حفظ خط مبدأ فلات قاره یمن که از سوی کارشناسان و متخصصان بین‌المللی وابسته به سازمان ملل متحد ترسیم شده است، تأکید کرد.

جزایر سقطری یا سقطرا، مجمع‌ الجزایری متعلق به یمن است که در غرب اقیانوس هند، میان دو قاره آسیا و آفریقا و در دهانه «خلیج عدن» قرار دارد و برای کشتیرانی از موقعیت استراتژیک برخوردار است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала