حوثی ها: پیشنهاد آمریکا برای آتش ‌بس "توطئه" بر ضد یمن است

© AFP 2023 / Mohammed Huwaisحوثی ها: پیشنهاد آمریکا برای آتش ‌بس "توطئه" بر ضد یمن است
حوثی ها: پیشنهاد آمریکا برای آتش ‌بس توطئه بر ضد یمن است - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.03.2021
Telegram
جنبش حوثی های یمن، طرح نماینده آمریکا در خصوص پایان دادن به درگیری ها را یک "توطئه ماجراجویانه" بر ضد یمن عنوان نمودند که جهت بدتر شدن اوضاع دراین کشور پیشنهاد شده است.

به گزارش اسپوتنیک،سخنگوی جنبش انصارالله یمن ضمن رد پیشنهاد "تیموتی لیندرکینگ" نماینده آمریکا در یمن برای آتش بس، آن را "توطئه ای" دانست که یمن را در مرحله خطرناک تر از حال حاضر قرار می دهد.

عصر جمعه تیموتی لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن بدون اشاره به لزوم توقف جنایات عربستان و متحدانش در یمن اعلام کرد کشورش طرح آتش‌بسی را به انصارالله ارائه کرده است.

امریکا طرح آتش بس را به حوثی‌ها یمن ارائه کرد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.03.2021
امریکا طرح آتش بس را به حوثی‌ها یمن ارائه کرد

به گفته لیندرکینگ، این طرح شامل آتش بس کامل دو طرف است: ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی حملات هوایی بالای یمن، و حوثی ها حمله هواپیماهای بدون سرنشین  به عربستان را متوقف می‌کند.

نماینده انصار الله می‌گوید، آنچه فرستاده آمریکا پیشنهاد داده است چیز جدیدی نیست و نمایانگر چشم انداز سعودی و بین المللی طی یک سال پیش است.

سخنگوی انصارالله یمن افزود: آمریکایی ها با ارائه شرایط عربستان به عنوان پیشنهادی برای متوقف کردن جنگ، بار دیگر نشان دادند که صریحاً در پشت تجاوز و محاصره ایستاده اند. هیچ تغییر واقعی درخصوص پایان دادن به جنگ و لغو محاصره وجود ندارد بلکه تنها واگذار کردن امور به دست طرف دیگر است.

گفتنی است که ازماه آگست سال 2014 ، جنگ داخلی در یمن بین نیروهای دولتی و حوثی ها آغاز شد و از ماه مارچ 2015 زمانی که نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی نخستین بار مواضع حوثیان را در شمال یمن بمباران کردند، گمان می‌بردند که جنگ در این کشور کوچک همسایه چند هفته‌ای بیشتر طول نخواهد کشید.

پنج سال پس از آغاز آن جنگ داخلی، یمن امروز به ویرانه‌ای تبدیل شده و 80 درصد جمعیت 30 میلیون نفری آن بدون کمک‌های انسان‌دوستانه از خارج قادر به ادامه زندگی نیستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала