ترس امریکا از یورش های راکتی چین به گوام

© Sputnik / Anna Ratkoglo /  مراجعه به بانک تصاویر ترس امریکا از یورش های راکتی چین به گوام
ترس امریکا از یورش های راکتی چین به گوام - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.03.2021
Telegram
یک مقام نظامی ارشد امریکا گفت، که ایالات متحده باید سامانه‌های دفاعی خود در گوام را برای مقابله با تهدیدهای راکت‌های چین ارتقا دهد.

چین به امریکا: از هرگونه مداخله در امور داخلی چین بپرهیزد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.03.2021
چین به امریکا: از هرگونه مداخله در امور داخلی ما بپرهیزد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، رئیس مقر فرماندهی هند-اقیانوس آرام ایالات متحده گفت که امریکا باید سامانه‌های دفاعی خود در گوام را برای محافظت از امریکایی‌ها مقابل تهدید راکت‌های چین ارتقا دهد.

به نوشته وبگاه «میلیتری» دریادار «فیل دیویدسون» گفت: استقرار یک سامانه پدافند هوایی 360 درجه جدید در گوام حداقل به سه کشتی نیروی دریایی اجازه می‌دهد تا ماموریت های دیگری را در منطقه انجام دهند.

دریادار دیویدسون گفت: «ما باید ناوشکن‌های مجهز به راکت‌های هدایت شونده  که توانایی چند ماموریت دارند را برای شناسایی تهدیدها و پایان دادن به آن‌ها در خدمت داشته باشیم».

دیویدسون بودجه دفاع هوایی و راکتی گوام را اولویت اول خود خواند و گفت حتی با وجود ناوشکن‌های نیروی دریایی با سامانه دفاعی در منطقه با مرتفع در گوام، این سامانه‌ها هیچ تهدیدی مقابل تهدیدهای موشکی چین نیستند.

وی در توضیح افزود، که سامانه‌های دفاعی موجود دفاع 360 درجه را ارائه نمی‌دهند و تنها برای دفاع برابر راکت‌های کوریای شمالی مناسب هستند. این مقام ارشد نظامی آمریکا افزود که با بیان اینکه 170000 آمریکایی در گوام زندگی می‌کنند  و دفاع آنها دفاع از آمریکاست.

«لوید آستین» وزیر دفاع  آمریکا نیز به تازگی در یادداشتی به برنامه‌ها و قابلیت‌های توسعه نظامی برای دفع تهدید چین را به عنوان یک اولویت اصلی نظامی اشاره کرد.

 

برخی تحلیلگران امور نظامی نیز از تلاش‌های چین در توسعه قابلیت‌های موشک‌های قاره پیما از سیلوهای زیرزمینی برای مقابله جهت حملات محتمل هسته‌ای آمریکا خبر دادند. «هانس کریستنسن» تحلیلگرآ مریکایی عضو فدارسیون دانشمندان آمریکا گفت که چین در حال توسعه قابلیت پرتاب راکت های بالستیک پیشرفته قاره پیما (ICBM) از سیلوهای زیرزمینی است تا به سرعت برابر حمله هسته‌ای محتمل واکنش نشان دهد.

این کارشناس آمریکایی این اظهار نظر را پس از تجزیه و تحلیل عکس‌های ماهواره‌ای که اخیرا به دست آورده، بیان کرد. به گفته وی، این تصاویر نشان می‌دهد که چین به دنبال مقابله با تهدید فزاینده از سوی آمریکاست.

این تحلیلگر افزود، که بر اساس تصاویر ماهواره‌ای، چین دستکم ساخت 16 سیلوی زیرزمینی را در یک منطقه بزرگ آموزش راکتی نزدیک «جیلانتای» در شمال این کشور آغاز کرده است. به نظر می‌رسد تقریبا تمام سیلوهای ردیابی شده برای استقرارموشک قاره پیمای دانگ فنگ-41 ارتش چین طراحی شده که قادر به هدف قرار دادن آلاسکا و بسیاری از قاره آمریکا هستند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала