طالبان: عدم پایبندی آمریکا به توافقنامه قطر مشکل افغانستان را افزایش می دهد

© Photo / © Photo / / © Photo / طالبان: عدم پایبندی آمریکا به توافقنامه قطر مشکل افغانستان را افزایش می دهد
  طالبان: عدم پایبندی آمریکا به توافقنامه قطر مشکل افغانستان را افزایش می دهد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.02.2021
Telegram
سخنگوی تیم مذاکراتی طالبان گفت که عدم پایبندی آمریکا به تعهدات این کشور در توافقنامه قطر سبب افزایش مشکلات افغانستان می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، با نزدیک شدن مهلت خروج نیروهای خارجی از افغانستان و تردیدها در این باره، محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه از دولت بایدن خواست تا به توافقنامه قطر پایبند باشد.  

نیروهای هوایی افغان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.02.2021
تلفات سنگین طالبان در عملیات نیروهای امنیتی در کندهار

نعیم به نیوزویک گفت: شکی نیست که پایبندی به توافقنامه و مفاد آن کمک زیادی به پایان دادن به جنگ و حل مشکلات خواهد کرد، زیرا این توافق نتیجه تلاش‌های بی‌نظیر بوده است.

وی افزود: همانطور که پایبند بودن به تعهدات مشکلات را حل خواهد کرد، عدم تعهد نیز نه تنها در حل مشکلات کمکی نمی‌کند بلکه باعث بروز مشکلاتی می‌شود و آنها را افزایش می‌دهد، بنابراین لازم است همه طرف‌های مربوطه توافق را رعایت کنند.

رویا رحمانی، سفیر افغانستان در واشنگتن اما با مخالفت خروج نیروهای خارجی در مهلت تعیین شده گفت: اگر تصمیمی برای تمدید مهلت مشخص شده برای خروج وجود دارد به این دلیل است که خروج مبتنی بر شرایط است و آمریکا به زمان نیاز دارد تا پایبندی طالبان به توافق را ارزیابی کرده و آنها را مسئول بداند.

وی همچنین اظهارداشت که خشونت‌ها در افغانستان از زمان امضای توافقنامه آمریکا-طالبان افزایش یافته است.

پیش از این طالبان چندین بار در بیانیه‌های متعدد هشدار داده که نقض توافقنامه قطر منجر به جنگی بزرگ خواهد شد که مسئولیت آن با آمریکا است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала