صالح: طالبان به جای ادامه خشونت‌ درباره زنده ماندن زندانیان شان فکر کنند

© Photo / شورای عالی مصالحه‌ٔ ملیامرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری
امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
معاون اول رئیس جمهور افغانستان بار دیگر با تهدید به اعدام زندانیان طالبان گفت که اگر خشونت‌ها ادامه یابد این گروه باید درباره زندانیانش مذاکره کند.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهور افغانستان امروز چهارشنبه، 1 دلو در صفحه فیس‌بوک‌اش با اشاره با تشدید درگیری‌ها در کشور همزمان با جریان داشتن مذاکرات در قطر خطاب به طالبان تاکید کرده که برای پیشرفت مذاکرات صلح نیاز به اعتمادسازی است.

معاون اول رییس ‌جمهور گفنته است: «ما در برابر کشتار مردم خود بی‌تفاوت نبوده و بی‌تفاوت بوده نمی‌توانیم. اکنون شاید در آجندای طالب رهایی تروریستان از زندان‌های دولت جمهوری اسلامی افغانستان شامل باشد.»

امرالله صالح طالبان را مسئول حمله به دفترش می داند - اسپوتنیک افغانستان
صالح: طالبان دولت را به قتل عام مردم هشدار داد

وی با تهدید مجدد به اعدام زندانیان طالبان گفت که اگر این گروه به «کشتار مردم، اعضای جامعه مدنی و بمب‌گذاری‌های کورکورانه» ادامه دهد، طالبان باید درباره زنده ماندن زندانیانش مذاکره کند.

صالح  همچنین تصریح کرد که درصورت ادامه این حملات توسط طالبان «نه آزادی زندانی‌ها بلکه زندگی زندانیان آن‌ها شامل دستورکار خواهد گردید».

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان پیش از این در واکنش به درخواست صالح برای اعدام زندانیان این گروه هشدار داده بود: «اگر زندانیان ما را اعدام کنند ما نیز راه‌های جایگزین را در دست داریم و پیش از این نیز به آن‌ها نشان دادیم که اعدام چه بهایی دارد».

وی با تحریک‌آمیز خواندن این اظهارات نیز گفته بود که صالح برای تخریب روند صلح تلاش می‌کند.

«وحید عمر» رئیس اداره ارتباطات عمومی و استراتژیک ریاست جمهوری افغانستان نیز صبح امروز در یک کنفرانس خبری تاکید کرد: تا زمانی که نیت واقعی طالبان مبنی بر کاهش خشونت‌ها و تامین صلح روشن نشود، زندانیان این گروه آزاد نخواهد شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала