پرواز کمره درون بر حریم ارگ ممنوع شد

© Photo / M.Naderi / پرواز کمره درون بر حریم ارگ ممنوع شد
پرواز کمره درون بر حریم ارگ ممنوع شد  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
افزایش حمله‌های طالبان با کارگیری از درون، حکومت را وادار ساخته‌است که به‌گونۀ رسمی، پرواز کمرۀ درون را بر «اطراف و حریم» ارگ ریاست جمهوری منع کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، مرکز رسانه‌های حکومت با فرستادن نامه‌یی به رسانه‌ها، هشدار داده‌است که اگر کمره‌های درون بر فضای ارگ دیده شوند، نیروهای امنیتی کاخ ریاست جمهوری آن‌ها را سرنگون خواهند کرد.

در تازه‌ترین حمله طالبان با به کارگیری از این کمره‌های درون، قول اردوی 217 پامیر در کندز آماج قرار گرفت. در ولایتی که هم‌زمان، در یک حملۀ دیگر طالبان در ولسوالی امام‌ صاحب، سیزده ‌تن از نیروهای دولتی جان باختند و دوازده تن دیگرشان زخم برداشتند.

پهپاد طالبان بر قول‌اردوی 217 پامیر در کندز حمله کرد - اسپوتنیک افغانستان
پهپاد طالبان بر قول‌اردوی 217 پامیر در کندز حمله کرد

باشنده‌گان ولسوالی امام ‌صاحب

© Photo / M.Naderi / جنرال حبیب احمدزی، مشاور پیشین رئيس جمهور غنی
پرواز کمره درون بر حریم ارگ ممنوع شد  - اسپوتنیک افغانستان
جنرال حبیب احمدزی، مشاور پیشین رئيس جمهور غنی

از افزایش ناامنی‌ها در این ولسوالی ابراز نگرانی می‌کنند: «امام صاحب به پایگاه اصلی جنگ مبدل شده؛ به وزیرستان ثانی امام ‌صاحب مبدل شده».

باشندۀ دیگر کندز نیز گفت: «شاهد بودیم دیروز هم در قول اردوی دوصد و هفده پامیر، پهپادهای گروه طالبان بر فراز قول اردو به پرواز درآمده بودند».

افزایش حمله‌های طالبان با به‌کارگیری از کمره های درون، نگرانی‌هایی را به‌بار آورده است.

خان‌آغا رضایی، رییس کمیسیون امنیت داخلی و استخباراتی مجلس نماینده‌گان «در حدود سی کیلوگرام وزن را بالا می‌کند، هم کمره دارد و هم می‌تواند که مرمی راکت سرشانه‌یی را می‌برد که شارتکی است و فیر می‌کند».

در حدود دوماه پیش، شماری از مقام‌ها در پایتخت و چند ولایت کشور، از حمله‌های طالبان با کمره های درون بر برخی از نهادها و پایگاه‌های نظامی در این ولایت‌ها پرده برداشتند.

در آن زمان، شورای امنیت ملی گفت که برای جلوگیری از آسیب‌پذیری بخش‌های مهم از چنین حمله‌ها، تدابیری گرفته شده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала