بسته شدن حساب‌های ترامپ در «فیسبوک» و «اینستاگرام» به مدت نامعلوم

© REUTERS / Erin Scottبسته شدن حساب‌های ترامپ در «فیسبوک» و «اینستاگرام» به مدت نامعلوم
بسته شدن حساب‌های ترامپ در «فیسبوک» و «اینستاگرام» به مدت نامعلوم - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
حساب‌های کاربری رئیس جمهور امریکا در شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام به مدت نامحدود بسته شدند.

دو شبکه اجتماعی دیگر حساب کاربری ترامپ را تعلیق کردند  - اسپوتنیک افغانستان
دو شبکه اجتماعی دیگر حساب کاربری ترامپ را تعلیق کردند

به گزارش گروه اسپوتنیک، دو شبکه اجتماعی «فیسبوک» و «اینستاگرام» روز پنجشنبه حساب‌های کاربری دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی امریکا را به طور دایم بسته کردند.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، مارک زاکربرگ رئیس شرکت فیسبوک اعلام کرد، ترامپ از این بستر برای «تحریک به اقدام خشونت‌آمیز علیه دولت انتخاب شده از طریق دموکراتیک» کار گرفته است.

زاکربرگ افزود، به همین دلیل حساب‌های کاربری او «به صورت نامحدود و دستکم به مدت دو هفته بسته خواهد ماند تا انتقال مسالمت‌آمیز قدرت تکمیل شود».

آدام موسری رئیس شرکت اینستاگرام نیز گفت:‌ «با توجه به شرایط خاصی که وجود دارد و این حقیقت که رئیس جمهور قصد دارد به جای محکوم کردن، با خشونت‌های روز گذشته همراهی کند، مسدود سازی حساب کاربری او را به مدت نامحدود و دستکم دو هفته تمدید می‌کنیم».

این در حالی است که چهارشنبه شب نیز شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد، که ترامپ پست‌های توییتری خود را که به تعلیق حساب توییتری وی منجر شده بود، حذف کرده است تا بتواند بعد از مموعیت ۱۲ ساعته، دوباره دسترسی خود به توییتر را به دست آورد.

یادآوری می کنیم، که چهارشنبه شب در حالی که جلسه مشترک کنگره امریکا برای تأیید نهایی پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری در جریان بود، عده‌ای از هواداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند، به داخل آن یورش بردند.

ترامپ نیز که پیش‌تر با اظهارات جنجالی و تحریک‌آمیز خود، آتش این خشونت‌ها را کرده بود، در بیانیه‌ای قول انتقال «منظم» قدرت به بایدن را داد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала