انتشار پیش‌نویس پیشنهاد نامه ای استیضاح دوباره ترامپ از سوی مجلس نمایندگان امریکا

© REUTERS / Jim Bourgانتشار پیش‌نویس پیشنهاد نامه ای استیضاح دوباره ترامپ از سوی مجلس نمایندگان امریکا
انتشار پیش‌نویس پیشنهاد نامه ای استیضاح دوباره ترامپ از سوی مجلس نمایندگان امریکا - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
اعضای کمیته قضای مجلس نمایندگان امریکا پیش‌نویس پیشنهاد نامه ای استیضاح رئیس جمهور کنونی امریکا به خاطر سوء استفاده از قدرت و تحریک هوادارانش برای یورش به کنگره را منتشر کردند.

به گزارش اسپوتنیک، اعضای دموکرات کمیته قضایی مجلس نمایندگان امریکا پیش‌نویس پیشنهاد نامه ای استیضاح دوباره ای دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا را منتشر کردند.

 دیوید سیسیلین، جیمی راسکین و تد لیو از میان نمایندگانی هستند که این اسناد را منتشر کرده و اعلام کردند ترامپ باید به‌خاطر «سو‌ء استفاده از قدرت» استیضاح شود.

دیوید سیسیلین در تویترش با نشر این پیش نوشت: "وی یک پیش نویس پیشنهاد استیضاح مناسب را که به طور مشترک با تد لیو و جیمی راسکین دو تن از جمهوری خواهان تهیه کرده منتشر کرده است". 

در این پیش‌نویس آمده است: «رفتار دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در دفترش، با جرایم و تخلفات سنگین همراه بوده که تحریک عامدانه به خشونت علیه دولت ایالات متحده از جمله آن‌ها است».

همچنین در متن آن نوشته شده: «اندکی پیش از جلسه مشترک [کنگره] رئیس جمهور ترامپ برای گروهی از هواداران سیاسی خود در مجاورت این محل سخنرانی کرد. [ترامپ] در آنجا بر این ادعاهای غلط که "ما این انتخابات را بردیم و آن را با اختلاف بالا بردیم" تأکید کرد. وی همچنین به‌طور عامدانه بیاناتی را اظهار کرد که مشوق اقدامات غیرقانونی متعاقب در کنگره شد».

ایلهان عمر عضو مجلس نمایندگان آمریکا پیش‌تر اعلام کرده بود، که در حال فراهم آوردن مقدمات استیضاح ترامپ است. به گفته او، ترامپ باید از سمت خود برکنار شود. 

از سوی دیگر تد لیو نماینده کنگره آمریکا از مایک پنس معاون ترامپ خواست تا اجرای متمم بیست‌وپنج قانون اساسی آمریکا، ترامپ را از قدرت برکنار کند.

در حال حاضر اجرای متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا برای بیرون کردن ترامپ از کاخ سفید نیز در تلاشی جداگانه در حال پیگیری است.

یادآوری می کنیم، که چهارشنبه شب در حالی که جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری در جریان بود، عده‌ای از هواداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند، به داخل آن یورش بردند.

هنگام وقوع این حمله، جلسه مشترک کنگره لغو اما پس از ساعاتی از سر گرفته شد. در جلسه مشترک نمایندگان سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، بایدن با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در مقابل ترامپ با ۲۳۲ رأی الکترال پیروز شد و رسماً به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا مورد تأیید قرار گرفت.

ترامپ نیز که پیش‌تر با اظهارات جنجالی و تحریک‌آمیز خود، آتش این خشونت‌ها را کرده بود، در بیانیه‌ای قول انتقال «منظم» قدرت به بایدن را داد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала