صالح: از ناکامی نباید ترسید بلکه آموخت

© Photo / Amrullah Saleh / Amrullah Salehامرالله صالح طالبان را مسئول حمله به دفترش می داند
امرالله صالح طالبان را مسئول حمله به دفترش می داند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
معاون اول ریاست جمهوری کشور می‌گوید که مشکل داغ امروزی بمب‌های مقناطیسی و ترورهای هدفمند است که بخاطر مهار آن بسیار با تمرکز و حوصله‌مندی کار می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری کشور امروز سه‌شنبه (9 جدی) با نشر گزارش جلسه شش و نیم خود گفته:" شریک سازی اعترافات تروریستان دستگیر شده که تلاش برای ترور منسوب دولتی در ناحیه بیست و یکم داشتند معطل شد زیرا یکی از آنها زخمی است و باید توان حرف زدن درست را پیدا کند".

وی بیان داشته:" انفجار در کلوله پشته بسیار جدی و عمیق بررسی می‌گردد. افسر اردو برخلاف تمام امریه‌های وزارت دفاع هیچ یک از تدابیر احتیاطی را مراعات نکرده بود".

روز گذشته، یک موتر ارتش در ساحه کلوله پشته در مربوطات ناحیه چهارم شهر کابل، هدف یک انفجار قرار گرفت. این انفجار تلفاتی در پی نداشت.

معاون اول ریاست جمهوری همچنان گفته که در آغازین روزهای جلسات شش و نیم وعده کردیم که مشکل "بزبزک" را حل می‌کنیم. خوشخبتانه تدابیر ما بر ضد سلاح "بزبزک" موثر واقع شد.

آقای صالح تاکید کرد:" مشکل داغ امروزی بمب‌های مقناطیسی و ترور های هدفمند است که بخاطر مهار آن بسیار با تمرکز و حوصله مندی کار می‌نماییم".

وی تاکید کرد:" مقام ریاست جمهوری در جلسه کابینه دیروز گفت که هدف از ترورهای هدفمند خموش سازی فکرسازان جمهوریت است. یعنی این ترورها همه ای ملت را نشانه گرفته است و ما از هیچ تلاش برای مهار آن دریغ نخواهیم کرد. تمامی منابع مورد ضرورت بخاطر به چنگال آوردن جنایتکاران ادامه دارد. خبرهای بسیار خوش برای ما و تکان دهنده برای دشمن در راه است. انشالله".

او همچنان گفته:" با آنکه سطح مراوده مردم با ما افزایش یافته است اما تعداد اطلاعات و معلومات که ما را وادار به اقدام در بخش نظم شهری – بسیج مردم و یا دستگیری جرم پیشه‌ها نماید کم شده است. این دو معنا دارد – ممکن تمام مشکلات کوچک ومتوسط مردم از ناحیه تردد جرم پیشه‌ها حل شده باشد. شاید هم دلیل دیگری باشد".

معاون اول ریاست جمهوری تاکید کرده که تلاش و حرکت مهم است. از ناکامی نباید ترسید بلکه آموخت. من از ایستایی و رکود نفرت دارم. بیایید در شکل دهی این تحرک باهم باشیم.

آقای صالح در حالی از مهار انفجارهای ناشی از بمب‌های مقناطیسی سخن می‌گوید که در این اواخر رویدادهای ناشی از انفجارهای ماین‌های مقناطیسی در شهر کابل افزایش یافته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала