غنی: حملات هدفمند تروریستی علیه شخصیت‌های سیاسی باید متوقف شود

© facebook Official Page for the President of The Islamic Republic of Afghanistan.واکسیناسیون مرحلۀ نخست واکسین ضد کرونا در افغانستان به کمک بانک جهانی انجام خواهد شد
واکسیناسیون مرحلۀ نخست واکسین ضد کرونا در افغانستان به کمک بانک جهانی انجام خواهد شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور کشور به نهادهای مربوطه دستور داده که جلو حملات هدفمند تروریستی علیه شخصیت‌های سیاسی و فعالان مدنی را بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری گفته که جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، شام روز یکشنبه (7 جدی) در قصر گلخانه ارگ برگزار شد.

در این جلسه در مورد وضعیت امنیتی کابل و حملات هدفمند تروریستی علیه فعالان جامعه مدنی، شخصیت‌های سیاسی و دست اندرکاران رسانه‌ای، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

فرمان جدید رئیس‌جمهور غنی: والیان حق داشتن سخنگو را ندارند - اسپوتنیک افغانستان
هدایت جدی رئیس جمهور غنی برای تامین امنیت بهتر

رئیس جمهور غنی گفت: این حملات هدفمند بالای کسانی صورت می‌گیرد که از افغانستان نوین نمایندگی می‌کنند و صدای رسای دموکراسی، جمهوریت و آزادی بیان هستند و برای حکومت افغانستان غیر قابل تحمل می‌باشد.

آقای غنی به مسئولین ارگان‌های امنیتی و دفاعی، هدایت داد که اقدامات لازم را بخاطر شناسایی و مجازات عاملین رویدادهای تروریستی متذکره، روی دست گیرند.

رئیس جمهور و سرقوماندان اعلی قوای مسلح به ارگان‌های متذکره دستور داد که در مشورت با نهادهای جامعه مدنی و رسانه ای کشور، از تمام امکانات دست داشته بخاطر جلوگیری از تکرار همچون رویدادهای ناگوار استفاده نمایند.

همچنان در این جلسه، امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور در مورد دستآورد نشست‌های شش و نیم و نتایج آن بخاطر جلوگیری از رویدادهای جنایی در کابل، معلومات مفصل ارائه کرد.

در ماه‌های اخیر چندین خبرنگار، فعال مدنی و سیاسی در کابل و ولایت‌های دیگر افغانستان هدف حملات هدفمند قرار گرفته‌اند که باعث واکنش‌های شدید در جامعه و شبکه‌های اجتماعی شده و انتقادهای زیادی را متوجه عملکرد نهاد‌های امنیتی کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала