اختصاص میلیون ها دالر آمریکایی برای مقابله با نفوذ روسیه

© AP Photo / Pablo Martinez Monsivaisاختصاص میلیون ها دالر آمریکایی برای مقابله با نفوذ روسیه
اختصاص میلیون ها دالر آمریکایی برای مقابله با نفوذ روسیه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
آمریکا برای مبارزه با نفوذ روسیه و چین در سطح بین‌الملل میلیون‌ها دالر اختصاص داده است.

به گزارش اسپوتنیک، مقامات ایالات متحده مبلغ اختصاص یافته برای مبارزه با نفوذ روسیه در سال مالی 2021 را مشخص نمودند. اطلاعات مربوطه در سند تأمین مالی کار دولت ، که توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ امضاء شد، نشان داده شده است.

ترامپ خواستار تعیین یک دادستان ویژه برای تحقیق درباره انتخابات آمریکا شد - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ بسته کمک مالی برای آمریکایی ها را امضاء کرد

مطابق ابتکار عمل، واشنگتن 290 میلیون دالر برای "مقابله با نفوذ روسیه" و ادعای "تلاش برای ایجاد بی اعتمادی به نهادهای دموکراتیک در سراسر جهان" اختصاص خواهد کرد. این سند شامل ممنوعیت تأمین مالی فعالیت هایی است که ممکن است در تحقق "اهداف استراتژیک روسیه"موثر باشد و منافع امنیت ملی ایالات متحده را تهدید کند.

سند تأمین مالی کار دولت آمریکا،که توسط  دونالد ترامپ تصویب شده است، نشان می دهد واشنگتن 290 میلیون دلار برای مقابله با نفوذ روسیه و ادعای تلاش این کشور برای ایجاد بی اعتمادی به نهادهای دموکراتیک در سراسر جهان هدایت خواهد کرد. این سند شامل ممنوعیت تأمین مالی فعالیت‌هایی است که ممکن است در تحقق اهداف استراتژیک روسیه موثر باشد و منافع امنیت ملی ایالات متحده را تهدید کند.

همچنین در این سند دستور داده شده است که 300 میلیون دالر برای مبارزه با نفوذ چین، حزب کمونیست چین و همه سازمانهایی که به نمایندگی از آنها اقدام می‌کنند اختصاص یابد.

علاوه بر این، در مبالغ بودجه بندهایی وجود دارند که برای برنامه های تقویت ظرفیت مأمورین اجرای قانون و نیروهای امنیتی در اروپا، اوراسیا و آسیای میانه هزینه خواهد شد. در عین حال، بخشی از پولی که شرکای شرقی ایالات متحده دریافت خواهند کرد باید به کاهش آسیب پذیری آنها در برابر فشارهای سیاسی روسیه کمک کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала