آغاز پذیرش آثار در مسابقه عکاسی خبری آندری استنین سال 2021

© Sputnik / Grigoriy Sisoevآغاز پذیرش آثار در مسابقه عکاسی خبری آندری استنین سال 2021
آغاز پذیرش آثار در مسابقه عکاسی خبری آندری استنین سال 2021 - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در مسکو هفتمین دوره مسابقه بین المللی عکاسی خبری با نام آندری استنین کار خود را آغاز کرد.

پذیرش درخواست ها برای عکاسان جوان از کل دنیا طبق روال همیشه در روز تولد عکاس خبری خبرگزاری «راسیا سگودنیا» (روسیه امروز) که این مسابقه به نام او نامگذاری شده، آغاز شده است.

عکاسان حرفه ای در سنین 18 تا 33 سال می توانند آثار خود را به سایت (stenincontest.ru) به زبان های روسی (http://stenincontest.ru)، انگلیسی (https://stenincontest.com) و چینی (https://cn.stenincontest.com) ارسال نمایند. در این مسابقه تک عکس ها و سری عکس ها در چهار بخش : « خبرهای اصلی»، «ورزشی»، « زمین من» و «پرتره، قهرمان عصر ما» شرکت می کنند. در هر بخش می توان یک تک عکس و یا یک سری عکس ارسال کرد. پذیرش درخواست ها تا 28 فبروی سال 2021 باز است.

جایزه این مسابقه در سال 2021 شامل 1333.1666 و 1000 دالر برای نفرات اول، دوم و سوم در هر بخش در نظر گرفته شده است. برنده بالاترین نشان مسابقه استنین 9333 دلار دریافت خواهد کرد.

معرفی برندگان مسابقه عکاسی آندری استنین  - اسپوتنیک افغانستان
معرفی برندگان مسابقه عکاسی آندری استنین

البته امکان نمایش آثار عکاسان جوان در فضای بین المللی و روسیه نیز از اهمیت شایانی برخوردار است. تور نمایشگاهی برندگان  به بخش لاینفک این مسابقه تبدیل شده و ده ها شهر در اروپا، آسیا، امریکای لاتین، آفریقا و خاورمیانه را شامل می شود.

از سال ۲۰۱۸ دفتر نیویورک سازمان اصلی بین المللی تقویت صلح و امنیت در همه کشورها، سازمان ملل متحد  نیز به این میدان های برای نمایش عکس های مسابقه اضافه شده است. از سال ۲۰۱۹ نمایشگاه آثار مسابقه در شورای اروپا واقع استراسبورگ نیز برگزار می شود. سرپرست مسابقه بین المللی عکاسی خبری آندری استنین و رئیس بخش پروژه های تصویری خبرگزاری «راسیا سگودنیا» اکسانا الینیک در خصوص شروع مسابقه سال 2021 می گوید: "راه اندازی یک مسابقه دیگر برای ما همیشه با هجوم آدرنالین حرفه ای همراه است. این یک حس شادی بخش از کارهای جدید، نام های جدید و اکتشافات تازه است. امسال شروع مسابقه در چنین شرایط دشواری برای کل جهان یعنی پاندمی ویروس کرونا، نمادین هم هست. شرایط جدید زندگی ممکن است عادت های ما را تغییر دهد، واقعیت های کاری جدید را به ما دیکته کند، اما آنها نمی توانند ارزش های اساسی و اصلی یعنی حرفه بودن، تمایل به خلق و به اشتراک گذاشتن ایده ها و تصاویر جهان با بینندگان بالقوه را تغییر دهند. مسابقه ما بر اساس برنامه پیش می رود. مطمئن هستیم که شرکت کنندگان ما هم همینطور باشند. ما به آنها ایمان داریم و منتظر آثارشان، زاویه های دید جدید و موضوعات تازه شان هستیم. و البته برایشان موفقیت و پیروزی آرزو می کنیم". 

مسابقه بین المللی عکاسی خبری آندری استنین در سال 2020 با حمایت رسانه های بزرگ روسی و بین المللی، خبرگزاری ها و انجمن های عکاسی برگزار شد. گروه رسانه ای مشترک شانگهای، شبکه اینترنتی روزنامه « چاینا دیلی»،  هلدینگ اطلاعاتی کل عربی المیادین تی وی و همچنین یکی از بزرگترین سازمان های بشردوستانه جهان یعنی کمیته بین المللی صلیب سرخ در چند بخش شراکت داشتند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала