میلر: کاهش نیروهای امریکایی در مبارزه با هراس افگنی تاثیر نخواهد داشت

© @AFGHANCE- FBمیلر: کاهش نیروهای امریکایی در مبارزه با هراس افگنی تاثیر نخواهد داشت
میلر: کاهش نیروهای امریکایی در مبارزه با هراس افگنی تاثیر نخواهد داشت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
فرمانده ماموریت پشتیبانی قاطع گفت، که سطح خشونت‌ها از سوی طالبان باید پایین آورده شوند.

اسکات میلر: طالبان سطح خشونت را کاهش دهد - اسپوتنیک افغانستان
اسکات میلر: طالبان سطح خشونت را کاهش دهد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، جنرال سکات میلر، فرماندۀ مأموریت پشتیبانی قاطع اطمینان می‌دهد که با کاهش نیروهای امریکایی به ۲۵۰۰ تن، این نیروها توانایی مبارزه را در برابر هراس‌افگنی در افغانستان خواهند داشت.

جنرال میلر تأکید می‌ورزد، که روند کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان آغاز شده‌است و ۲۵۰۰ سرباز امریکایی که در افغانستان باقی می‌مانند در کنار مبارزه در برابر گروه‌های هراس‌افگن، مأموریت‌های مشوره و آموزش نیروی‌های دولتی افغانستان را نیز به‌پیش خواهند برد.

او در این باره افزود: «ما این موضوع را با دقت با نهادهای امنیتی افغانستان بحث کرده‌ایم، ما هنوز هم نیروهایی داریم که در هنگام نیاز به نیروهای دولتی افغانستان کمک خواهند کرد؛ ما هنوز هم روند آموزش، مشوره دهی و مأموریت کمک به نیروهای دولتی افغانستان را به پیش می‌بریم».

این در حالی است، که روز گذشته مجلس سنای امریکا طرحی را تصویب کرد که اختیارات دونالد ترامپ را در بیرون ساختن نیروهای امریکایی از افغانستان محدود می‌سازد.

پیش از این حکومت دونالد ترامپ گفته‌است، که شمار نیروهای امریکایی از پنج هزار تا پانزدهم ماه جنوری به دو هزار و پنج صد تن کاهش خواهد یافت - موضعی که با مخالفت‌های جنرالان امریکایی روبه‌رو شده‌است و حتا گفته می‌شود که همین مخالفت‌ها در برابر این تصمیم رییس‌جمهور امریکا سبب برکناری مارک اسپر از وزیر دفاع امریکا نیز شد.

میلر در بخش دیگر از سخنانش گفت که سطح خشونت‌ها از سوی طالبان در افغانستان بسیار بلند است. او از این گروه خواست که برای پیروزی مذاکرات صلح خشونت‌ها را کاهش دهند: «من در این باره با طالبان گفت‌وگو کرده‌ام که سطح خشونت‌ها بسیار بلند استند. نیاز است که سطح خشونت‌ها از سوی طالبان باید پایین آورده شوند. بهای افزایش خشونت‌ها را مردم افغانستان می‌پردازند».

یادآوری می کنیم، که تصمیم دونالد ترامپ دربارۀ کاهش خشونت‌های امریکایی در افغانستان با واکنش‌های برخی از کشورهای اروپایی، ایران و ناتو نیز همراه بوده‌است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала