عبدالله: رفتن به طرف صلح از همه قربانی می‌خواهد

© Photo / Office of the National Reconciliation Council of the Islamic Republic of Afghanistan/FBعبدالله: رفتن به طرف صلح از همه قربانی می‌خواهد
عبدالله: رفتن به طرف صلح از همه قربانی می‌خواهد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس شورای عالی مصالحه ملی می‌گوید که رفتن به طرف صلح پایدار و با عزت در کشور از همه قربانی می‌خواهد و آتش‌بس فوری خواست جدی مردم افغانستان است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر رسانه‌ای ارگ، عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه امروز شنبه (15 قوس) در نشست افتتاحیه‌ای کمیته‌ای رهبری شورای عالی مصالحه ملی، گفت: "رفتن به طرف صلح در مرحله بسیار حساس تاریخی به اجماع و وحدت ضروت دارد با ذهنیت و عملکرد همه شمول می‌توانیم وحدت را تامین کنیم".

آقای عبدالله تاکید کرد که مردم افغانستان نیت شان را برای تامین صلح در کشور ثابت کرده اند، یک صدا خواستار تامین صلح با عزت و پایدار هستند و رفتن به طرف صلح قربانی از همه طرف‌ها می‌خواهد.

حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
اتمر: حفظ نظام جمهوری مقصد نهایی صلح است

وی با بیان اینکه اراده سیاسی برای ختم جنگ به وجود آمده است از تمام مردم افغانستان خواست که نقش کلیدی شان را در راستای تحقق صلح بازی کنند.

آقای عبدالله گفت که امروز مسؤولیت بسیار بزرگ به دوش همۀ ماست، مردم افغانستان انتظار دارند که با روحیه همدیگرپذیری، تحمل و ذهنیت همه‌شمول از قربانی‌های شان نمایندگی صورت گیرد.

او افزود که مالکیت پروسۀ صلح از مردم است؛ ما تمام تلاش خود را برای مشارکت تمام اقشار مردم افغانستان انجام خواهیم داد تا خواست‌های شان به درستی در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه صلح به معنای رفتن به گذشته نیست افزود، خشونت‌ها مانع اصلی رسیدن به صلح است و باعث نا امیدی مردم افغانستان شده است، نباید جان و مال مردم ما بیشتر از این به خطر بیافتد؛ آتش‌بس فوری خواست اصلی و جدی همه ما است؛ با آتش‌بس همه باید نیت و اراده‌ی خود را به صلح ثابت کنیم.

شورای عالی مصالحه حدود شش ماه قبل در فرمان رییس جمهور غنی به ریاست داکتر عبدالله عبدالله به منظور پیش برد امور صلح ایجاد گردید که امروز اولین نشست رسمی آن در ارگ ریاست جمهوری تحت ریاست رییس جمهور دایر شد

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала