حمایت مجلس نمایندگان ایالات متحده از قانونی شدن ماری جوانا

© AP Photo / Marcio Jose Sanchez / حمایت مجلس نمایندگان ایالات متحده از قانونی شدن ماری جوانا
 حمایت مجلس نمایندگان ایالات متحده از قانونی شدن ماری جوانا     - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا از قانونی شدن ماری جوانا حمایت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه به قانونی شدن ماری جوانا رأی داد، اما انتظار نمی رود که نتیجه عملی داشته باشد.

مجلس نمایندگان آمریکا با 228 رأی در برابر 164، لایحه ای را تصویب کرد که هدف آن قانونی کردن ماری جوانا در سراسر این کشور و حذف محکومیت افرادی است که به جرایم مربوط به نگهداری و تجارت ماری جوانا بدون استفاده از خشونت محکوم شده اند.

در عین حال جمهوری خواهانی که کنترل سنا را در اختیار دارند، از این لایحه حمایت نمی کنند و بعید به نظر می رسد در آینده نزدیک توسط هر دو مجلس کنگره تصویب شود.

  درمان بیماران کرونا به کمک حشیش و ماری جوانا در اسرائیل - اسپوتنیک افغانستان
درمان بیماران کرونا به کمک حشیش و ماری جوانا در اسرائیل

در ایالات متحده آمریکا، قانونی شدن ماری جوانا به طور فعال در سطح محلی در حال انجام است. اگر 10 سال پیش ماری جوانا در همه ایالت ها غیرقانونی بود، اکنون 38 ایالت ماری جوانا برای مصارف پزشکی را مجاز می دانند و 15 ایالت نیز آن را کاملا قانونی کرده اند.

در انتخابات سال 2020، چهار ایالت این تصمیم را گرفتند. در همان زمان، قوانین فدرال همچنان ماری جوانا را ممنوع است. گفتنی است که پیگرد قانونی فدرال برای ماری جوانا همچنان خارجی ها و دارندگان گرین کارت، همچنین آمریکایی هایی که قصد خرید و فروش ماری جوانا را در قلمرو تحت کنترل فدرال دارند را تهدید می کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала