باستان شناسان: خانه کودکی عیسی مسیح کشف شد

© AP Photo / National Geographic/Dusan VranicАрхеологи снимают мраморную плиту с места погребения Иисуса Христа в иерусалимском храме Гроба Господня
Археологи снимают мраморную плиту с места погребения Иисуса Христа в иерусалимском храме Гроба Господня - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در ناصره اسرائیل ، باستان شناسان خانه ای را کشف کردند که تصور می شود در آن، عیسی مسیح کودکی خود را در کنار ماری و یوسف سپری نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، تیمی از باستان شناسان ادعا نموده اند که "شواهدی بسیار قوی که آنها در اختیار دارند" نشان می دهد خانه‌ای که در کاوش‌های باستان‌شناسی در شهر ناصره در اسرائیل یافت شده خانه‌ای است که عیسی مسیح کودکی خود را در آن سپری کرده است.

پروفسور کن دارک، استاد دانشگاه ردینگ در بریتانیا، چهارده سال را به مطالعه آثار باقی مانده از یک منزل مسکونی متعلق به قرن یکم میلادی اختصاص داده است. این خانه در کاوش در محوطه صومعه‌ای یافت شده که امروزه مورد استفاده گروهی از راهبان قرار دارد.

به گفته وی برای اولین بار در قرن نوزدهم این نظر مطرح شد که این خانه محل سکونت عیسی، مریم، مادر او و یوسف، همسر مریم بوده است. اما در دهه 1930 باستانشناسان این نظر را مردود دانستند.

از آن پس این محل کمابیش به دست فراموشی سپرده شده بود تا اینکه در سال 2006 پرفسور دارک طرحی را برای بررسی مجدد آن آغاز کرد.

به گفته باستان شناس، یافتن شواهد حاکی از اینکه این محل به احتمال زیاد خانه دوران کودکی عیسی است “نمی‌توانست کسی را بیش از من متعجب کند.”

کن دارک می‌گوید که این خانه باستانی در زیر یک کلیسای متعلق به دوره بیزانس یافت شده ساختمان صومعه متعلق به راهبه‌های “خواهران ناصریه” روی آن ساخته شده است.

او می‌افزاید “براساس مدارک مکتوب، در دوره بیزانس این اعتقاد وجود داشت که کلیسا در محل خانه عیسی ساخته شده و خانه در سردابه کلیسا محفوظ است.”

به گفته پرفسور “تقریبن به یقین می‌توان گفت که کلیسای زیر صومعه همان کلیسای خواهران ناصره است و در یک سفرنامه زیارتی متعلق به قرن هفتم از آن یاد شده است.”

پروفسور دارک مشخص کرده است که قدمت این خانه به قرن اول میلادی باز می گردد و در دل یک صخره واقع در دامنه یک تپه تراشیده شده است.

به گفته او، سازنده این خانه یک سنگ تراش ورزیده و از جمله افرادی بوده است که به تکتون شهرت داشتند. تکتون‌ها، صنعتگران بسیار ماهری بودند و انجیل در اشاره به یوسف، همسر مریم، این واژه را به کار می برد.

در حالی که همه این حقایق به طور مستقیم اثبات نمی کنند که این خانه واقعاً به مسیح و خانواده اش تعلق داشته است ، دارک معتقد است که فرضیه های وی تا حد ممکن برای علوم مدرن دقیق است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала