افزایش تلفات حملات راکتی کابل؛ صالح: در پیوند به ناکامی دیروز کسی برکنار نخواهد شد

© Photo / Amrullah Saleh / Amrullah Salehافزایش تلفات حملات راکتی کابل؛ صالح: در پیوند به ناکامی دیروز کسی برکنار نخواهد شد
افزایش تلفات حملات راکتی کابل؛ صالح: در پیوند به ناکامی دیروز کسی برکنار نخواهد شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
معاون اول ریاست جمهوری می‌گوید، تلفات حملات راکتی کابل به 10 کشته و 51 زخمی رسیده‌است. او این حمله را بازهم ناکامی خوانده و گفته که در پیوند به این ناکامی تصمیم به برکناری هیچ‌کسی گرفته نشده‌است.

به گزارش اسپوتنیک، امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری امروز یکشنبه (2 قوس) در صفحه فیس‌بوکش از افزایش تلفات دیروز کابل خبر داد.

آقای صالح با نشر هویت قربانیات حملات راکتی دیروز در شهر کابل نوشته که مردم پس از این حمله پرسیدند که «این‌همه راکت و تجهیزات چگونه تا این‌جا رسید؟ کی‌ها در نتیجه این ناکامی مجازات می‌شوند؟»

او این سوالات را «مشروع» خوانده و تاکید کرده که «هیچ‌یک از این سوالات بی‌پاسخ نخواهد ماند».

معاون نخست ریاست جمهوری نوشته که «یک شهر سوگوار حق دارد بپرسد و وظیفه‌ ماست که پاسخ بدهیم».

آقای صالح می‌گوید، پس از حمله دیروز شماری هم «موثریت» جلسات شش‌ونیم را زیر سوال برده اند که بازهم حق دارند.

وی گفته که «در بخش تامین امنیت کابل برای فعلا هیچ فعالیت بامفهوم‌تر دیگر از جلسات شش و نیم وجود ندارد».

آقای صالح همچنان تاکید کرده که در پیوند به حمله دیروز «تا اکنون هیچ تصمیم به برکناری چهره‌هایی که در سطح عملیاتی هستند و یا جابجایی چهره‌های‌ نو گرفته نشده‌است.» صالح گفته که «من با هرکس و هرچیز که بود و هست کار نموده و می‌نمایم».

طبق معلومات وزارت امور داخله، شهر کابل از تهیه‌مسکن مربوط ناحیه هفدهم و مربوطات ناحیه چهارم هدف شلیک 24 راکت قرار گرفت. این راکت‌باران ساعت 8:50 صبح آغاز شد.

امرالله صالح بیش از یک ماه است که مسوولیت تأمین امنیت شهر کابل را بر عهده گرفته است. در زمان مسوولیت‌ او، چندین حمله مرگ‌بار در شهر کابل رخ داده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала