واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به شلیک چند راکت به کابل و اصابت به سفارت این کشور

© Photo / وزارت امور خارجهواکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به شلیک چند راکت به کابل و اصابت به سفارت این کشور
واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران به شلیک چند راکت به کابل و اصابت به سفارت این کشور - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن محکوم کردن یورش تروریستی امروز به کابل و اصابت راکت به سفارت ایران، آن را نمونه ای از جنگ نیابتی و اقدامات هم پیمانان تروریست امریکا در افغانستان ذکر کرد و مسئولیت مستقیم آن را متوجه این کشور خواند.

برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب ایران و افغانستان در دانشگاه کابل  - اسپوتنیک افغانستان
اصابت یک راکت به محوطه سفارت ایران در کابل
به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز (شنبه) در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر اصابت چندین راکت به شهر کابل و از آن میان اصابت یک راکت به بخشی از محوطه حیاط سفارت ایران، با محکوم کردن هرگونه اقدام تروریستی که مردم افغانستان و اماکن غیر نظامی را مورد حمله قرار می دهد و همچنین با ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان خصوصا خانواده قربانیان این اقدام تروریستی اظهار داشت: در حمله تروریستی موشکی روز جاری به نقاط مختلف شهر کابل و از جمله محله دیپلماتیک این شهر، طبق بررسی های به عمل آمده تا این لحظه حداقل یک راکت به محوطه داخلی سفارت ایران در کابل اصابت کرده که در نتیجه آن آسیب های جزیی به برخی تاسیسات و تجهیزات سفارت وارد شده است. در عین حال خوشبختانه هیچ خطری متوجه پرسنل سفارت کشورمان نشده است.

وی این یورش تروریستی را نمونه ای از جنگ نیابتی و اقدامات هم پیمانان تروریست امریکا در افغانستان ذکر کرد و مسئولیت مستقیم آن را متوجه این کشور دانست.

یادآوری می کنیم، که یادآوری می کنیم، که تا اکنون از 8 نفر شهید و بیش از 31 نفر در نتیجه انفجار ها و راکت پراگنی های امروز بر شهر کابل گزارش شده است. بر اثر این یورش یکی از راکت ها به محوطه سفارت ایران اصابت کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала