وزیر خارجه فنلاند از شرایط سخت برای ادامه کمک‌ها به افغانستان خبر داد

© AFP 2023 / Vesa Moilanen / Lehtikuva وزیر خارجه فنلاند از شرایط سخت برای ادامه کمک‌ها به افغانستان خبر داد
   وزیر خارجه فنلاند از شرایط سخت برای ادامه کمک‌ها به افغانستان خبر داد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیر خارجه فنلاند از شرایط سخت برای ادامه کمک‌ها به افغانستان خبر داد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، پکا هاویستو، وزیر خارجه فنلاند درباره نشست کشور‌های حامی مالی افغانستان برای تعیین ادامه و میزان کمک‌ها به دولت کابل گفت که شرایط سختی برای تداوم کمک‌ها اعمال خواهد شد.

وزیر خارجه فنلاند که کشورش بطور مشترک میزبان کنفرانس ژنو است افزود: شرایط سخت‌گیرانه‌ای در جریان بازبینی کمک‌ها به اجرا گذاشته خواهد شد تا به نگرانی‌های کشور‌ها و سازمان‌های کمک‌کننده در خصوص فساد در افغانستان پاسخ دهد.

هاویستو ادامه داد که یکی از تغییرات عمده دیگری که درباره کمک‌ها به افغانستان بوجود می‌آید این است که ارزیابی از کمک‌ها نه هر چهار سال بلکه هر سال بررسی خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد که کشور‌های کمک کننده نمی‌خواهند افغانستان دستاورد‌های 19 سال گذشته را از دست دهد.

تاکید فنلاند بر اهمیت ادامه کمک به افغانستان  - اسپوتنیک افغانستان
تاکید فنلاند بر اهمیت ادامه کمک به افغانستان

کمک‌های تعهد شده جامعه جهانی به افغانستان تا 2 ماه دیگر به پایان می‌رسد و قرار است نشست ژنو با مشارکت وزرای خارجه حدود 70 کشور حامی مالی به رهبری آمریکا در تاریخ 23 و 23 نوامبر برگزار شود.

وزارت خارجه افغانستان 10 شرط عمده جامعه جهانی برای ادامه کمک‌ها به این کشور را اعلام کرده است که شامل: حفظ و تقویت دستاورد‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نزده سال گذشته، برقراری آتش‌بس فراگیر، تعهد دوامدار به دموکراسی، حاکمیت قانون و حقوق بشر، تعهد به مذاکرات صلح و تطبیق مفاد آن و مبارزه معنادار و عینی با فساد است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала