غنی به نماینده ویژه ایران: خطرات تروریسم در منطقه باید واضح تعریف شود

© @https://twitter.com/ARG_AFG غنی در دیدار با نماینده ویژه ایران: خطرات تروریسم در منطقه باید واضح تعریف شود
 غنی در دیدار با نماینده ویژه ایران: خطرات تروریسم در منطقه باید واضح تعریف شود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور، صبح امروز (چهارشنبه 28 عقرب) با ابراهیم طاهریان نماینده خاص ایران برای افغانستان، در ارگ دیدار نمود.

به گزارش اسپوتنیک، طبق اعلام ارگ، دو طرف در این دیدار درباره وضعیت جاری منطقه و جهان، روند صلح، فرصت‌های همکاری بین افغانستان و ایران و کشورهای منطقه و تقویت آن گفت‌وگو کرده‌اند.

رییس جمهور غنی در این نشست گفته است که تروریستان باید به مثابه یک یا دو گروه دیده نشود؛ زیر آن‌ها یک نظام تروریستی و مجموعه گروه‌های تروریستی به‌شمول‌‎ القاعده و داعش هستند که منافع افغان‌ها و کشورهای منطقه را تهدید می‌کنند.

غنی - اسپوتنیک افغانستان
کاهش نیرو ها/ رئیس جمهور غنی با وزیر دفاع آمریکا گفتگو کرد

 غنی افزوده است که باید «یک تعریف واضح از خطرات تروریسم در منطقه ایجاد» شود که شبکه‌های تروریستی هم مفکوره‌اند و تلاش می‌کنند در منطقه برای‌شان جای مصون پیدا کنند.

رییس جمهور غنی گفته است که افغانستان خواستار مناسبات «نیک و حسنه» با کشورهای همسایه است و به صلح نیز متعهد است.

به گفته او، خشونت و تروریسم نه تنها برای افغانستان، بلکه برای کشورهای منطقه خطر است و باید اجماع قوی در زمینه مبارزه علیه تروریسم و قاچاق مواد مخدر ایجاد شود.

محمداشرف غنی گفته است که نیروهای امنیتی برای امنیت منطقه و جهان قربانی می‌دهند و کشورهای منطقه نیز مانند افغانستان، صادقانه و با اراده راسخ، علیه تروریسم و شبکه‌های جرمی مواد مخدر، مبارزه کنند.

غنی در پایان توضیح داده است که افغانستان توانایی تطبیق دیدگاه اتصال آسیای مرکزی و منطقه را دارد و از این فرصت‌ها باید استفاده شود.

طبق اعلام ارگ، ابراهیم طاهریان در این دیدار از روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت کرده است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала