سخنگوی وزارت خارجه ایران: ترور یک مقام القاعده در تهران دروغ است

© Photo / وزارت امور خارجهسخنگوی وزارت خارجه ایران: ترور یک مقام القاعده در تهران دروغ است
سخنگوی وزارت خارجه ایران: ترور یک مقام القاعده در تهران دروغ است - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
سخنگوی وزارت خارجه ضمن رد ادعای ترور یک مقام گروه تروریستی القاعده در ایران، هرگونه حضور اعضای این گروه در ایران را تکذیب و به رسانه‌های امریکایی توصیه کرد در دام سناریوپردازی‌های هالیوودی مقام‌های امریکا و اسرائیل نیفتند.

کشته شدن یک فرمانده القاعده در تهران  - اسپوتنیک افغانستان
کشته شدن یک فرمانده القاعده در تهران 
به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز (شنبه) در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص برخی گزارش‌های منتشر شده از سوی منابع اسرائیلی و گزارش اخیر روزنامه نیویورک‌ تایمز مبنی بر ادعای ترور یک مقام گروه تروریستی القاعده در ایران قویا هرگونه حضور اعضای این گروه در ایران را تکذیب و به رسانه‌های آمریکایی توصیه کرد در دام سناریوپردازی‌های هالیوودی مقام‌های آمریکا و اسرائیل نیفتند.

خطیب زاده با یادآوری اینکه گروه تروریستی القاعده زاده سیاست‌های غلط ایالات متحده و متحدانش در منطقه بوده است، تأکید کرد: واشنگتن و تل‌آویو هر از چند گاهی برای شانه خالی کردن از مسئولیت اقدامات جنایت‌بار این گروه و دیگر گروه‌های تروریستی در منطقه، تلاش می‌کنند با دروغ‌پردازی و درز اطلاعات ساختگی به رسانه‌ها، ایران را مرتبط با چنین گروه‌هایی به تصویر بکشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، همچنین اظهار داشت: هرچند آمریکا در گذشته نیز از طرح هیچ اتهام کذبی علیه ایران فروگذار نکرده، اما این رویکرد در دولت فعلی آمریکا تبدیل به یک روند دائمی شده و کاخ سفید تلاش کرده است با تکرار چنین اتهاماتی در اجرای طرح ایران‌هراسی خود بیش از پیش گام بردارد.

خطیب زاده افزود: بدون تردید این دست اتهام‌زنی‌ها در چارچوب  جنگ همه‌جانبه اقتصادی، اطلاعاتی و روانی علیه مردم ایران انجام می شود و رسانه‌ها نباید تریبونی برای نشر دروغ‌های هدفمند کاخ سفید علیه ایران باشند.

یادآوری می کنیم، که پیش از این روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شده که نیروهای اطلاعاتی اسرائیل، به نیابت از آمریکا، ابو محمد المصری از مظنونان اصلی بمبگذاری‌های سفارت آمریکا در کنیا و تانزانیا را در تهران ترور کرده است. از ابو محمد المصری به عنوان عضو ارشد القاعده و نفر دوم این گروه یاد شده است

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала