صدیقی: طالبان هنوز در پی بهانه جویی اند وتعهدی به روند صلح ندارند

© Photo / Sediq Sediqqiصدیقی: زمان گفتگوهای رو در رو میان حکومت و طالبان تعین نشده است
صدیقی: زمان گفتگوهای رو در رو میان حکومت و طالبان تعین نشده است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
درحالی که طالبان دولت افغانستان را به تخریب روند صلح و تلاش برای تداوم جنگ متهم می‌کند، ریاست‌جمهوری این کشور تأکید کرد که این گروه تعهدی به روند صلح ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به اظهارات طالبان مبنی بر تمایل دولت بر ادامه جنگ، اظهار داشت: این گروه هنوز در پی بهانه‌جویی است و اظهارات اخیر طالبان نیز نشان می‌دهد که این گروه به روند صلح افغانستان تعهدی ندارد.

وی افزود: اقدامات طالبان برای ادامه خشونت و حملات تروریستی روند صلح افغانستان را تضعیف می‌کند و جامعه جهانی را نیز برای تأمین صلح در افغانستان ناامید می‌سازد.

صدیقی گفت: طالبان جز پذیرش خواست مردم، دولت و جامعه جهانی برای اعلام آتش‌بس و مذاکرات صلح راه دیگری ندارد.

سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان ادامه داد که دلیل امتیازدهی آمریکا به طالبان در توافقنامه قطر برقراری آتش‌بس و تأمین صلح بود که تاکنون عملی نشده است.

طالبان صبح امروز در بیانیه‌ای گفت که این گروه ترجیح می‌دهد بحران افغانستان از راه مذاکره حل شود اما مقامات افغان بقای قدرت خویش را در تداوم جنگ می‌دانند و برای آن تلاش می‌کنند.

مراسم افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی 22 شهریور ماه پس از تأخیر 6ماهه در قطر آغاز شد و سپس با تشکیل گروه تماس تیم‌های مذاکره‌کننده دولت و طالبان، دو طرف بر سر دستورکار مذاکرات رایزنی را آغاز کردند اما تاکنون توافقی صورت نگرفته است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала