رسانه‌ها: میزان مشارکت امریکایی‌ها در انتخابات 2020 رکورد زد

© AP Photo / Damian Dovarganesرسانه‌ها: میزان مشارکت امریکایی‌ها در انتخابات 2020 رکورد زد
رسانه‌ها: میزان مشارکت امریکایی‌ها در انتخابات 2020 رکورد زد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
میلیون‌ها امریکایی در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 شرکت کردند و آرا خود را به صندوق‌ها ریختند تا از میان دو نامزد مطرح دموکرات و جمهوریخواه، یکی را برای تکیه بر کرسی کاخ سفید انتخاب کنند.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه هیل با استناد به داده‌های اولیه پروژه انتخابات امریکا می‌گوید که میزان مشارکت امریکایی‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری بالاترین میزان در 120 سال گذشته است.

این روزنامه به مایک مک دونالد، پروفسور دانشگاه فلوریدا و مسوول پروژه انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا نوشت: این استاندارد نیست. انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2020 بیشترین میزان مشارکت در 120 سال گذشته را به خود اختصاص داد.

مک دونالد می‌گوید که طبق اطلاعات اولیه 160 میلیون نفر در انتخابات را داده‌اند، یعنی میزان مشارکت 66.9 درصد بوده است. در سال 1900 میلادی، مشارکت مردم در انتخابات 73.7 درصد بوده است. مسوول پروژه انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا خاطرنشان کرد که شمارش آراء همچنان ادامه دارد، بنابراین داده‌های برای مشارکت در انتخابات به‌روز می‌شود.

انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا از روز گذشته (سوم نوامبر) با افتتاح مراکز رأی‌گیری در ایالت ورمونت از ساعت 5 صبح  به وقت محلی آغاز شد. 

این انتخاب سرنوشت رقابت میان جو بایدن، نامزد حزب دموکرات و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور مستقر امریکا را مشخص خواهد کرد اما علاوه بر آن تکلیف 435 کرسی مجلس نمایندگان و 35 کرسی از 100 کرسی سنا نیز مشخص خواهند شد.

پخش زنده انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا
رسانه‌ها: میزان مشارکت امریکایی‌ها در انتخابات 2020 رکورد زد - اسپوتنیک افغانستان
پخش زنده انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала