فتوای وحدت اسلامی مالزی: جنگ افغانستان حرام است

© Flickr / Eric Teohبیرق مالیزیا
بیرق مالیزیا - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
وزارت امور خارجه کشور می‌گویند که مجمع جهانی وحدت اسلامی مالزی جنگ جاری در افغانستان را غیرشرعی و حرام خواند.

وزارت امور خارجه با نشر خبرنامه‌ای گفته که به سلسله فتوا های علمای کرام و مراکز اسلامی جهان، مجمع جهانی وحدت اسلامی مالزی که یکی از موسسات معتبر اسلامی در این کشور است، ادامه جنگ و خشونت در افغانستان را محکوم کرده و این جنگ را غیر شرعی خواند.

این مجمع اسلامی با ارسال پیام عنوانی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در کوالالمپور، خواهان حل این بحران از طریق گفتگو و مذاکره، شده است.

طالبان: جنگ ما حرام نیست، از دور فتواهای باطل ندهید - اسپوتنیک افغانستان
طالبان: جنگ ما حرام نیست، از دور فتواهای باطل ندهید

در خبرنامه آمده:"وزارت امور خارجه، از ابراز نظر و اصدار اعلامیه مجمع جهانی وحدت اسلامی کشور دوست و برادر جمهوری مالیزیا و اقدام صلح‌خواهانه این سازمان اسلامی، ابراز سپاس و امتنان کرده، کاهش خشونت‌ها و آتش‌بس فوری را که خواست برحق دولت و مردم افغانستان است، برای کامیابی مذاکرات جاری و برقراری صلح و ثبات دایمی در کشور، امر مهم و حیاتی می داند".

این در حالی است که پیش از این علمای دینی کشور بنگلادیش و همچنان رئیس اتحادیه علمای جهان اسلام نیز جنگ افغانستان را حرام خوانده بوده و خواهان پایان خشونت‌ها در افغانستان شده بودند.

علمای دینی افغانستان نیز دو هفته پیش طی یک نشست بزرگ در کابل؛ جنگ افغانستان را حرام خواندند.

گفتنی است که دولت افغانستان، جامعه جهانی، اتحادیه اروپا و نهادهای حقوق بشری نیز بارها از گروه طالبان خواسته تا در جریان مذاکرات صلح، آتش‌بس بشردوستانه را اعلام کند اما این گروه نه تنها این خواسته را رد کرده بلکه حملات خود را در نقاط مختلف کشور افزایش داده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала