غنی: حمله امروز درد عظیمی را نصیب ما کرده است

© Photo / ARGغنی: حمله امروز درد عظیمی را نصیب ما کرده است
غنی: حمله امروز درد عظیمی را نصیب ما کرده است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور افغانستان در یک پیام ویدیویی با خانواده شهدا و مجروحین غم شریکی نمود.

به گزارش اسپوتنیک، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در پیامی در پیوند به حمله تروریستی بر دانشگاه کابل گفت: "از بارگاه خداوند متعال برای شهدای معصوم این راه مقدس و برحق، جنت برین و برای خانواده های داغدیده و به غم نشسته صبر جمیل استدعا دارم. ما به عنوان یک ملت واحد، در غم و اندوه خانواده های غمدیده که فرزندان عزیز خود را از دست داده اند، خود را شریک میدانیم و متاثر هستیم.

فردا ماتم ملی اعلام شد - اسپوتنیک افغانستان
فردا ماتم ملی اعلام شد

آقای غنی در ادامه این پیام گفت: "یکبار دیگر با تاکید می گویم که حمله بر هموطنان ما، مساجد، تکایا و مراکز علمی، فرهنگی، اکادمیک و تاسیسات عام المنفعه، حمله بر انسان و جنایت ضدی بشری است. این حمله، حمله بر عزت، پیشرفت و آینده روشن افغانستان می باشد. مدتی من افتخار معلمی و ریاست دانشگاه کابل را داشتم، یک گوشۀ از قلب من هنوز برای این نهاد تحصیلی همچنان می تپد. حمله امروز درد عظیمی را نصیب ما کرده است."
رئیس جمهور افغانستان افزود: "دشمنان افغانستان و حامیان آنان باید به گونه واضح بدانند که مردم قهرمان ما هیچگاه در برابر ظلم و وحشت هیچ ظالم و جابری سر خم نکرده اند، بلکه مانند نیروهای دلیر امنیتی و دفاعی ما با شجاعت و دلیری مبارزه کرده اند. مردم ما مانند گذشته بازهم در کنار قهرمانان دلیر شان ایستاده اند و از آنان به عنوان مدافعین وطن، مردم، قانون و ارزش ها، حمایت قاطع می نمایند."
حوالی ساعت 11:30 پیش از ظهر امروز (دوشنبه، 12عقرب) تروریستان به دانشگاه کابل یورش بردند. حمله‌ای که ساعت ها طول کشید.
در این حمله 19 تن کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند.
حکومت افغانستان فردا را ماتم ملی اعلام کرد و به تمام والیان هدایت داده شد که فردا برای اتحاف دعل به روح شهدا مراسم عزاداری برگزار کنند.
گروه شورشی طالبان مسئولیت حمله را برعهده نگرفتند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала