دولت افغانستان، حمله‌ی تروریستی بر دانشگاه کابل را نکوهش کرد

© Photo / M.Naderiدولت افغانستان، حمله‌ی تروریستی بر دانشگاه کابل را نکوهش کرد
دولت افغانستان، حمله‌ی تروریستی بر دانشگاه کابل را نکوهش کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان می گوید که به بازوان پرتوان نیروهای امنیتی خویش باور کامل داریم تا دهشت افگنان را در اسرع وقت، از بین خواهند برد.

به گزارش اسپوتنیک، صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری در صفحه توییرش نگاشته است که حمله‌ی تروریستی امروز بر پوهنتون کابل را سخت نکوهش می‌کنیم.

آقای صدیقی افزود، به بازوان پرتوان نیروهای امنیتی خویش باور کامل داریم تا دهشت افگنان را در اسرع وقت، از بین خواهند برد. پس از شکست ننگین تروریستان در هلمند، اکنون؛ این گروه ها، دست‌پاچه شده‌ اند ومکان‌های اکادمیک را هدف قرار می‌دهند.

جزئیات تازه از حمله مهاجمان مسلح بر دانشگاه کابل - اسپوتنیک افغانستان
جزئیات تازه از حمله مهاجمان مسلح بر دانشگاه کابل

با این حال، طارق آرین سخنگوی وزارت داخله افغانستان نیز در واکنش به این حمله اظهار داشت، قهرمانان ما در ساحه پوهنتون کابل مصروف تصفیه هستند. از لحظه نخست صدها گیرمانده را نجات دادند. حمله تروریستان بی‌غیرت به دانش و تعلیم است، به کودک، کلینیک و مردم عام.

او گفت، متاسفانه تلفات موجود است. این جنایت بزرگ بی پاسخ نمی‌ماند. تروریست به هر صورت نابود می‌شود.

قابل یاد آوری‌ست، حوالی ساعت 11:30 پیش از ظهر امروز (دوشنبه، 12عقرب) صدای تیراندازی از دانشگاه کابل شنیده شده است. فیصل امین، معاون دانشگاه کابل اعلام کرد که مهاجمان مسلح بر ساختمان ستاژ حقوق این دانشگاه حمله کرده‌اند و در حال حاضر تیراندازی در داخل این ساختمان جریان دارد.

اکمل سمسور، سخن‌گوی وزارت صحت عامه در خصوص زخمیان این رویداد گفت که تا کنون شش زخمی از دانشگاه کابل به شفاخانه‌های استقلال و علی‌آباد منتقل شده‌اند. همچنان در میان زخمیان یک استاد و یک دانش‌جو نیز شامل اند. هویت چهار زخمی دیگر هنوز مشخص نشده است.

 فرد یا گروهی تا کنون مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. طالبان دست داشتن در این حمله را رد کرده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала