پسر نخست‌وزیر ارمنستان برای جنگ به قره‌باغ کوهستانی رفت

© Sputnik / Ministry of Defence of Azerbaijan /  مراجعه به بانک تصاویر پسر نخست‌وزیر ارمنستان برای جنگ به قره‌باغ کوهستانی رفت
پسر نخست‌وزیر ارمنستان برای جنگ به قره‌باغ کوهستانی رفت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
تنها پسر نخست‌وزیر ارمنستان برای جنگیدن با ارتش آذربایجان به قره‌باغ کوهستانی رفته است.

به گزارش اسپوتنیک، آنا هاکوبیان، همسر نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان می‌گوید که «آشوت» تنها پسر نخست‌وزیر است که برای جنگ به قره‌باغ کوهستانی رفته است.

همسر پاشینیان گفت: من به او گفتم بلی، پسرم یونیفرم بپوش و برو. من تو را دوست دارم، اما هیچ چیز شرافتمندانه‌تر از مردن برای وطن نیست.

متهم شدن ارمنستان به استفاده از سیستم‌ راکتی تاکتیکی در درگیری‌های قره باغ - اسپوتنیک افغانستان
متهم شدن ارمنستان به استفاده از سیستم‌ راکتی تاکتیکی در درگیری‌های قره باغ

وی گفت که اکنون پسرش در منطقه جنگی است اما هنوز در نبردها شرکت نکرده است. با این حال، وضعیت هر لحظه می‌تواند تغییر کند.

روز یک‌شنبه 27 سپتمبر و به دنبال بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه قره‌باغ کوهستانی کشور‌های آذربایجان و ارمنستان از اعمال حکومت نظامی در بخش‌هایی از کشور‌های خود خبر دادند.

ارمنستان گفته است آذربایجان یک حمله هوایی و نیز یک حمله توپخانه‌ای به منطقه مورد اختلاف قره‌باغ کوهستانی به انجام رسانده است؛ اما آذربایجان معتقد است این حمله در پاسخ به گلوله باران ارمنستان بوده است.

اختلاف دو کشور برسر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ است. ارمنستان و جمهوری آذربایجان چهار دهه است که بر سر مالکیت منطقه قره باغ مناقشه دارند که اخیرا این مناقشه به درگیری‌های نظامی بین دو کشور ختم شده است.

در جریان درگیری‌های مسلحانه از سال 1992 تا 1994، آذربایجان کنترل منطقه قره‌باغ و مناطق اطراف آن را از دست داد. از سال 1992 مذاکراتی برای دستیابی به راه ‌حل صلح‌آمیز درباره این درگیری تحت چارچوب گروه مینسک با ریاست مشترک روسیه، سازمان ملل و فرانسه آغاز شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала