متهم شدن ارمنستان به استفاده از سیستم‌ راکتی تاکتیکی در درگیری‌های قره باغ

© Sputnik / Igor Zarembo /  مراجعه به بانک تصاویر متهم شدن ارمنستان به استفاده از سیستم‌ راکتی تاکتیکی در درگیری‌های قره باغ
متهم شدن ارمنستان به استفاده از سیستم‌ راکتی تاکتیکی در درگیری‌های قره باغ - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
وزارت دفاع آذربایجان از استفاده از سیستم راکتی تاکتیکی «توچگا-او» توسط نیروهای مسلح ارمنستان در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ملی آذربایجان می‌گوید که نیروهای مسلح ارمنستان در منطقه مناقشه قره باغ کوهستانی از سیستم راکتی تاکتیکی «توچکا-او استفاده کرده است.

دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ملی آذربایجان گفت: چندی پیش نیروهای مسلح ارمنستان از سیستم راکتی تاکتیکی توچکا-او استفاده کردند. به دلیل نامناسب بودن و کیفیت پایین تجهیزات نظامی دشمن، سه راکت شلیک شده منفجر نشد.

در امتداد جبهه: آخرین آمار تلفات آذربایجان و ارمنستان در جنگ قره باغ  - اسپوتنیک افغانستان
در امتداد جبهه: آخرین آمار تلفات آذربایجان و ارمنستان در جنگ قره باغ

روز یک‌شنبه 27 سپتمبر و به دنبال بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه قره‌باغ کوهستانی کشور‌های آذربایجان و ارمنستان از اعمال حکومت نظامی در بخش‌هایی از کشور‌های خود خبر دادند.

ارمنستان گفته است آذربایجان یک حمله هوایی و نیز یک حمله توپخانه‌ای به منطقه مورد اختلاف قره‌باغ کوهستانی به انجام رسانده است؛ اما آذربایجان معتقد است این حمله در پاسخ به گلوله باران ارمنستان بوده است.

اختلاف دو کشور برسر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ است. ارمنستان و جمهوری آذربایجان چهار دهه است که بر سر مالکیت منطقه قره باغ مناقشه دارند که اخیرا این مناقشه به درگیری‌های نظامی بین دو کشور ختم شده است.

در جریان درگیری‌های مسلحانه از سال 1992 تا 1994، آذربایجان کنترل منطقه قره‌باغ و مناطق اطراف آن را از دست داد. از سال 1992 مذاکراتی برای دستیابی به راه ‌حل صلح‌آمیز درباره این درگیری تحت چارچوب گروه مینسک با ریاست مشترک روسیه، سازمان ملل و فرانسه آغاز شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала