تدابیر عجیب و غریب سفارت امریکا در بغداد

© AFP 2023 / Ahmad Al-Rubayeسفارت امریکا در بغداد
سفارت امریکا در بغداد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
به تعقیب حملات راکتی به سفارت امریکا در بغداد، این سفارت روز (یکشنبه) طی بیانیه‌ای از اتخاذ اقدامات اضطراری در دو روز آینده (دوشنبه و سه شنبه) برای محافظت از این مکان خبر داد.

اسپوتنیک به نقل از ایرنا، بر اساس بیانیه سفارت امریکا در بغداد، این اقدامات با به صدا درآمدن دستگاه آلارام همراه خواهد بود که باعث سر و صدا و آزار ساکنان مناطق پیرامون سفارت خواهد شد.

یورش راکتی به پایگاه نظامی امریکا در عراق - اسپوتنیک افغانستان
یورش راکتی به پایگاه نظامی امریکا در عراق

در همین راستا کانال خبری «صابرین نیوز» نزدیک به گروه‌های نوظهور مقاومت در عراق اعلام کرد که به دنبال ناکامی دستگاه دفاع راکتی موجود تحت عنوان  «سی آر ام» (CRM) در دفع حملات راکتی، سفارت امریکا در بغداد درصدد نصب دستگاه دفاع راکتی جدید با برد متوسط است.

صابرین نیوز، این اقدام جدید سفارت امریکا را در راستای ایجاد رعب و وحشت در شهروندان محلات «الجادریه»، «القادسیه»، «کراده داخل»، «ابو نواس»، «منطقه امنیتی سبز» و «شالجیه» بغداد دانسته و از اهالی این مناطق خواسته که نسبت به خطرات این اقدام نظامی هوشیار باشند.

این کانال خبری افزود: پایگاه نظامی «التوحید الثالثه» وابسته به نیروهای امریکا (داخل سفارت امریکا در بغداد) در صدد آزمایش سلاح سنگین نظامی است.

این رسانه از شهروندان عراقی ساکن پیرامون سفارت امریکا در بغداد خواسته که پنجره‌های خانه‌های خود را باز گذاشته و از بیرون رفتن هنگام انجام تمرین نظامی امریکا خودداری کنند.

انفجار در مسیر کاروان نظامیان امریکا در عراق - اسپوتنیک افغانستان
انفجار در مسیر کاروان نظامیان امریکا در عراق

سفارت امریکا در حالی نسبت به نصب دستگاه جدید دفاع هوایی خبر داده که دولت عراق تاکنون در این باره اظهار نظر نکرده و هنوز معلوم نیست که این اقدام با اطلاع بغداد انجام می‌شود یا خیر.

دولت کنونی عراق پیشتر در خصوص دستگاه دافع راکتی  CRM  گفته بود که دولت پیشین «عادل عبدالمهدی» مجوز استفاده از این دستگاه را به سفارت امریکا در بغداد داده است، اما تاکنون درباره استفاده از دستگاه جدید راکتی در این سفارت هیچ اظهار نظری نکرده است.

 این در حالی است که برخی جریان‌های سیاسی معتقدند که سفارت امریکا بیش از اینکه نمایندگی دیپلماتیک باشد، به یک پایگاه نظامی در مرکز پایتخت عراق تبدیل شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала