برادر اشرف غنی: خلیلزاد مسئول تشدید خشونت‌ ها در افغانستان است

© @https://twitteبرادر اشرف غنی: آمریکا مسئول تشدید خشونت‌ها در افغانستان است
برادر اشرف غنی: آمریکا مسئول تشدید خشونت‌ها در  افغانستان است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
برادر رئیس جمهور کشور معتقد است که آمریکا با سیاست ضعیف و توافق عجولانه‌ مسئول کشته شدن روزانه صدها نفر در افغانستان است.

 به گزارش اسپوتنیک، حشمت غنی  برادر رئیس جمهور افغانستان در واکنش به درخواست نماینده ویژه آمریکا برای  صلح افغانستان برای کاهش خشونت‌ها آمریکا را مسئول افزایش درگیری‌ها دانست.

وی در توئیتی نوشت: خلیلزاد مسئول تشدید خشونت‌ها است، سیاست‌های ضعیف و عجولانه وی برای جلب رضایت ترامپ است که سبب کشتار روزانه صدها نفر در افغانستان شده است.

غیرقانونی بودن بیش از صد فرمان اشرف غنی  - اسپوتنیک افغانستان
غیرقانونی بودن بیش از صد فرمان اشرف غنی 

گفتنی است که در 11 دور مذاکرات مستقیم آمریکا و طالبان که بیش از یک و نیم سال به طول انجامید هیچ نماینده‌ای از دولت افغانستان حضور نداشت و خلیلزاد با قبول آزادی 5 هزار زندانی طالبان بزرگترین اهرم کابل برای چانه‌زنی این گروه را از بین برد.

نماینده ویژه آمریکا در مذاکرات با طالبان بحث آتش‌بس را نیز از مفاد توافقنامه قطر قرار نداد و براساس این توافق طالبان تنها موظف است به نیروهای خارجی حمله نکند.

«حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان نیز با ابراز نگرانی از افزایش خشونت‌ها در سراسر این کشور  از تیم‌های مذاکراتی دولت و طالبان خواست تا بر نتایج سریع تمرکز کرده و به خشونت‌ها علیه مردم افغانستان فوراً پایان دهند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала