ترکیه یک کشتی پژوهشی دیگر به دریای سیاه می فرستد

© Fatih Dönmez تویتر ترکیه یک کشتی پژوهشی دیگر به دریای سیاه می فرستد
ترکیه یک کشتی پژوهشی دیگر به دریای سیاه می فرستد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ترکیه در اقدامی که احتمالا بر تنش‌ها در منطقه خواهد افزود از فرستادن کشتی دوم کندن کاری به دریای سیاه خبر داد.

 ترکیه پس از کشف گاز در دریای سیاه می خواهد با روسیه همکاری کند - اسپوتنیک افغانستان
ترکیه پس از کشف گاز در دریای سیاه می خواهد با روسیه همکاری کند
به گزارش اسپوتنیک، ترکیه در اقدامی که ممکن است بر تنش‌ها در منطقه بیفزاید از اعزام کشتی دوم پژوهشی خود به دریای سیاه خبر داده است.

فاتح دونمز وزیر انرژی ترکیه غروب یکشنبه در توییتی نوشت، که دومین کشتی حفاری این کشور برای عملیات عازم دریای سیاه می‌شود.

وزیر انرژی ترکیه در تویترش نوشت که کشتی «کانونی» عملیات حفاری را در دریای سیاه آغاز می‌کند. وی افزود که این کشتی از کشتی «فاتح» پشتیبانی می‌کند.

وزیر انرژی ترکیه به مکان فعالیت این کشتی حفاری اشاره‌ای نکرد. کشتی کانونی اینک در آنتالیا در جنوب ترکیه پهلو گرفته است. وزیر انرژی  ترکیه ماه گذشته اعلام کرد که عملیات حفاری در اعماق دریا برای یافتن گاز طبیعی ادامه خواهد داشت.

ترکیه اینک در حال انجام عملیات در دریای مدیترانه است و این اقدام منجر به تنش این کشور با یونان و قبرس بابت منابع بالقوه هیدرو کربن در منطقه شده است. در بحبوحه تنش‌ها در منطقه بین ترکیه با یونان  و قبرس، وزارت دفاع ترکیه از برگزاری رزمایش سه روزه مجاور سواحل قبرس با مهمات واقعی خبر داده است.

ترکیه اعلام کرده یک رزمایش دریایی با مهمات واقعی را در شمال قبرس  برگزار خواهد کرد. اعلام برگزاری این رزمایش تنها مدتی کوتاه پس از هشدار سران کشورهای جنوب اروپا بود که از آمادگی  برای تحریم در برابر انقره خبر دادند. 

یادآوری می کنیم، که پیش از این توسط شبکه تلویزیونی TRT گزارش شده بود، که کشتی پژوهشی ترکی Oruc Reis، منطقه مورد مناقشه مدیترانه شرقی را ترک کرده است.
به گزارش ااین شبکه تلویزیونی عمر مفید Oruc Reis و کشتی های همراه Ataman و Cingizhan به پایان رسیده است، آنها در نزدیکی آنتالیا، ترکیه لنگر انداخته اند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала