حماس: اسرائیل از بی‌تفاوتی اتحادیه عرب جریح‌تر می‌شود

© AFP 2023 / JACK GUEZحماس: اسرائیل از بی‌تفاوتی اتحادیه عرب جریح‌تر می‌شود
حماس: اسرائیل از بی‌تفاوتی اتحادیه عرب جریح‌تر می‌شود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دو جنبش حماس و جهاد اسلامی لغو طرح محکومیت عادی سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل در نشست امروز اتحادیه عرب را تاسف بار و عاملی تهدیدآمیز برای منطقه عنوان کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس در گفتگو با کانال تلویزیونی المیادین لبنان با اشاره به نشست امروز اتحادیه عرب تاکید کرد که لغو طرح محکومیت عادی سازی روابط امارات متحده عربی با اسرائیل در این اتحادیه امری تاسف آور است.

قاسم در ادامه گفت: عدم واکنش جدی از سوی کشورهای عربی و محکوم نکردن اقدامات این چنینی اسرائیل را برای پیشبرد اهداف و تدارک توطئه های جدید جریح تر می‌کند.

زمان امضای توافق‌نامه میان امارات و اسرائیل مشخص شد - اسپوتنیک افغانستان
زمان امضای توافق‌نامه میان امارات و اسرائیل مشخص شد

در همین رابطه داود شهاب سخنگوی رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با المیادین تاکید کرد: اتحادیه عرب با بی تفاوت نشان داد خود به اقدامات اسرائیل (در مسیر عادی سازی روابط) مشروعیت بخشید و همچنان موقعیت را برای تجزیه کشورهای عربی از طریق پیاده سازی نقشه های امریکایی فراهم نمود.

شهاب گفت: این اتحادیه به مرور به نفع منافع ایالات متحده امریکا و اسرائیل در حال عقب نشینی است.

امروز رسانه های اسرائیلی در گزارش هایی اطلاع دادند که مراسم نهایی امضای توافق سازش میان امارات متحده عربی و اسرائیل روز 15 سپتمبر با حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات در واشنگتن برگزار خواهد شد.

پیشتر حسام زکی معاون دبیرکل اتحادیه عرب درباره نتیجه نشست امروز اتحادیه عرب تصریح کرد: وزیران خارجه عرب پیش نویس قطعنامه فلسطینی‌ها در خصوص محکوم کردن عادی سازی روابط با اسرائیل را به دلیل نبود توافق رد کردند.

وی گفت: طرف فلسطینی ترجیح داد که قطعنامه ناقصی درباره رد عادی سازی روابط صادر نشود.

زکی گفت: موضوع مربوط به بیانیه مشترک امریکا و امارات و اسرائیل در 13 اگست، مورد بحث جدی و همه جانبه بود و طرف فلسطینی پیش نویس قطعنامه‌ای را ارایه کرد که برخی تغییرات در آن صورت گرفت.

وی افزود: برخی خواسته‌های فلسطینی ها برآورده نشد لذا طرف فلسطینی ترجیح داد که قطعنامه ناقصی از نظر مفاهیمی که مشخص کرده بود، صادر نشود و از این رو، قطعنامه به‌طور مشخص در خصوص این موضوع صادر نشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала