فاش شدن نتایج جستجوی موجودات فضایی

© Depositphotos.com / Igor Zhuravlovفاش شدن نتایج جستجوی موجودات فضایی
فاش شدن نتایج جستجوی موجودات فضایی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشمندان دانشگاه کرتین استرالیا نتایج جستجو برای پیدا کردن بیگانگان(موجودات فضایی) بین 10 میلیون ستاره را منتشر کردند.

Alien - اسپوتنیک افغانستان
بیگانگان میتوانند به ما مشابه باشند
به گزارش اسپوتنیک به نقل از انتشارات انجمن نجوم استرالیا، دانشمندان دانشگاه کرتین استرالیا بین 10 میلیون ستاره در صورت فلکی بادبان نشانه هایی از تمدن های بیگانه را جستجو کردند.
ستاره شناسان با بکارگیری از تلسکوپ رادیویی مورچیسون وایدفیلد آرایه ای که در محدوده فرکانس 70-300 مگا هرتز کار می کند به دنبال آثاری از فناوری فرازمینی بودند. با این حال هیچ نشانه ای از حضور بیگانگان یافت نشد.

به گفته پژوهشگران، نتایج تنها نشان می دهد که هیچ نشانه ای وجود نداشت که در محدوده رادیویی این تلسکوپ در صورت فلکی بادبان ثبت شود. جستجو برای یافتن ردپای از فعالیت های تمدن های فرازمینی بر اساس این فرض است که بیگانگان از فناوری های مشابه موجود در زمین استفاده می کنند. برای اینکه این تلسکوپ بتواند نشانه های حضور و یا فعالیت موجودات فرازمینی را پیدا کند، این موجودات باید از باند فرکانس رادیویی مناسب که توسط این تلسکوپ قابل دریافت است استفاده کنند.

ستاره شناسان به مدت 17 ساعت در آسمان و در جایی که حدود 10 میلیون ستاره وجود دارد جستجو کردند. با این حال، کهکشان راه شیری بین 100 تا 400 میلیارد ستاره دارد.

این پژوهشگران می گویند، که عدم وجود نشانه های فنی لزوما به معنای عدم وجود تمدن های بیگانه نیست. امواج رادیویی با افزایش فاصله، طبق قانون مربع معکوس، شدت کمتری پیدا می کنند. صد سال نوری با ما فاصله دارد، سیگنال های رادیویی ساطع شده از زمین از صدای کیهانی قابل تشخیص نیستند. با این حال، در آینده، باید ابزارهای حساس تری وجود داشته باشد که بتوانند سیگنال های رادیویی را از سیستم های سیاره ای نسبتاً نزدیک تشخیص دهند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала