عبدالله عبدالله: صفحه‌ دشمنی با طالبان باید بسته شود

© Sputnik / Khaibar Akifi عبدالله عبدالله: صفحه‌ دشمنی با طالبان باید بسته شود
    عبدالله عبدالله: صفحه‌ دشمنی با طالبان باید بسته شود  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان ضمن اعلام آغاز مذاکرات بین‌الافغانی در روزهای آینده تاکید کرد که صفحه دشمنی با طالبان باید بسته شود.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در مراسم گرامیداشت از نوزدهمین سالروز ترور «احمد شاه مسعود» قهرمان ملی این کشور گفت: «ما در داخل افغانستان کسی را دشمن نمی‌دانیم، تنها دشمن عزت و وقار مردم افغانستان را دشمن خود می‌دانیم و به همین دلیل است که می‌گویم صفحه دشمنی با طالبان باید بسته شود و راه گفت‌وگو باز گردد».

عبدالله عبدالله رئیس شواری عالی صلح افغانستان  - اسپوتنیک افغانستان
روسیه نقش مهم را در دستیابی به صلح در افغانستان بازی می کند

وی بدون تعیین زمان دقیقی گفت که آغاز مذاکرات صلح با طالبان نزدیک است و شاید هیئت‌های دو طرف در روزهای نزدیک در بیرون از کشور دیدار و گفت‌وگو کنند.

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان افزود: همانطوری که در مقاومت استوار بودیم، در روند صلح هم استوار خواهیم ایستاد و اگر بازهم جنگ بر ما تحمیل شود و راه صلح پیچیده شود بازهم وحدت مردم خود را حفظ خواهیم کرد.

عبدالله در حالی بر پایان دشمنی با طالبان تاکید دارد که اخیراً «اورآسیا رویو» نوشت: برخی شخصیت‌های اپوزیسیون از جمله کرزی و عبدالله مدل متفاوتی برای مذاکرات بین‌الافغانی دارند و تلاش دارند تا با دور زدن غنی بطور جداگانه با طالبان به توافق برسند.

 از سوی دیگر، طالبان همواره تصریح کرده است که با دولت افغانستان به عنوان یکی از طرف‌های درگیر در جنگ بر سر میز مذاکره خواهد نشست. این گروه بر حضور نمایندگان احزاب و جریان‌های سیاسی افغانستان در گذشته نیز تاکید داشت.

در حالیکه اشرف غنی بارها تاکید کرده که قانون اساسی این کشور خط قرمز مذاکرات است، اما عبدالله اخیراً تصریح کرد که اگر نیاز باشد قانون اساسی در نتیجه مذاکرات بین‌الافغانی تعدیل می‌شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала