فرماندار نیویورک به ترامپ: برای حضور در نیویورک نیاز به ارتش داری

© AP Photo / Mike Grollفرماندار نیویورک به ترامپ: برای حضور در نیویورک نیاز به ارتش داری
فرماندار نیویورک به ترامپ: برای حضور در نیویورک نیاز به ارتش داری - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
فرماندار ایالت نیویورک به رئیس جمهور امریکا گفته است، که برای حضور در نیویورک نیاز به ارتش داری تا از شما نگهبانی کند. 
ترامپ ارتش را برای سرکوب معترضان در نیویورک فرا خواند  - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ ارتش را برای سرکوب معترضان در نیویورک فرا خواند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، اندرو کومو فرماندار دموکرات ایالت نیویورک به رئیس‌جمهور امریکا درباره بازگشت به زادگاهش نیویورک هشدار داد و اعلام کرد، که دونالد ترامپ برای حفظ امنیت خود در این شهر «به یک ارتش» نیاز خواهد داشت.

نیویورک پست می نویسد، اندور کومو فرماندار دموکرات ایالت نیویورک در واکنش به گزارش‌ها درباره احتمال قطع بودجه شهر نیویورک توسط دونالد ترامپ رئیس‌‎جمهور امریکا، درباره امنیت او در صورت بازگشت به نیویورک که زادگاه ترامپ است، هشدار داد.

پیشتر در خبرها آمده بود، که رئیس‌جمهور امریکا با امضای سندی خواستار قطع بودجه چند شهر دیگر آمریکا که اخیراً صحنه اعتراضات بوده‌اند شده است. نیویورک، واشنگتن، سیاتل و پورتلند چهار شهری هستند که ترامپ، بودجه آنها را نشانه گرفته است. این شهرها بعد از قتل نژادپرستانه «جورج فلوید»، شهروند سیاه‌پوست امریکایی صحنه تظاهرات‌های خشونت‌آمیز بوده‌اند.

ترامپ در این سند نوشته است: "«دولت من اجازه نخواهد داد دلارهای به دست آمده از مالیات شهروندان هزینه بودجه شهرهایی شوند که اجازه داده‌اند به مناطق قانون‌گریز تبدیل شوند".

اندرو کومو فرماندار دموکرات ایالت نیویورک در واکنش به خبرها درباره قطع بودجه نیویورک و چند شهر دیگر امریکا در یک نشست خبری به ترامپ درباره بازگشت به نیویورک هشدار داد.

کومو خطاب به ترامپ گفت: "او اگر فکر می‌کند که قرار است در خیابان‌های نیویورک دوباره قدم بزند، بهتر است یک ارتش (با خودش) داشته باشد. نیویورکی‌ها اصلا نمی‌خواهند هیچ ارتباطی با او داشته باشند".

فرماندار نیویورک که همانند ترامپ زاده این شهر است، با لحنی هشدارآمیز تصریح کرد: "او (ترامپ) نمی‌تواند به اندازه کافی محافظان شخصی برای قدم زدن در شهر نیویورک داشته باشد، مردم اصلا نمی‌خواهند هیچ ارتباطی با او داشته باشند".

وی با بیان غیرقانونی بودن اقدام ترامپ برای قطع بودجه نیویورک افزود: "این (کار) سیاسی، بی‌جا و غیرقانونی است البته یک تلاش دیگر برای کشتن شهر نیویورک است...رئیس‌‌جمهور ترامپ فعالانه و از روزی که (به عنوان رئیس‌جمهور) انتخاب شده، در حال تلاش برای کشتن نیویورک بوده است".

فرماندار نیویورک سپس ادعا کرد، که ترامپ به میزان بالای مرگ و میر ناشی از خشونت‌های مسلحانه و تیراندازی‌‍‌ها در نیویورک اهمیتی نمی‌دهد.

او در توضیح این ادعا گفت: "به نظر من، این موضوع بدین دلیل است که او از شهر نیویورک است و شهر نیویورک او را رد کرد و وی را دلقکی در نیویورک خوانده بود، افرادی که او را بیشتر از دیگران می‌شناسند، کمترین علاقه را به او دارند. به او در نیویورک بی احترامی می‌شد و هیچ کسی او را جدی نمی‌گرفت، او فقط یک شخصیت کارتونی زرد بود".

فرماندار نیویورک به اظهارات منتشر شده از خواهر ترامپ علیه او اشاره کرد و افزود: "خواهر او که یک قاضی سابق فدرال بوده هم هیچ احترامی برایش قائل نبود".

کومو در پایان این نشست خبری نیم ساعته سعی کرد که از شدت و تندی اظهاراتش درباره قدم زدن دوباره ترامپ در نیویورک بکاهد.

او گفت: "درباره سخنان من درباره رئیس‌جمهور و محافظان شخصی او در شهر نیویورک، همه آن چیزی که من دارم می‌گویم این است که در شهر نیویورک یک عنصر نامطلوب است و فکر می‌کنم که خودش هم این را می‌داند و او او هرگز به نیویورک برنخواهد گشت چون نیویورکی‌ها هرگز فراموش نخواهند کرد که او چطور بدون دلیل با آنها بدجنسی کرده است و به دفعات تلاش کرده که نیویورک را بکشد؛ شهری که در آن متولد شده است. منظور من درباره محافظان (ترامپ) این بود".

یادآوری می کنیم، که اظهارات تند فرماندار نیویورک علیه ترامپ در حالی مطرح شده که پیش از این هم حملات لفظی تند این دو علیه یکدیگر به بهانه‌هایی از قبیل ناکامی در مقابله با شیوع ویروس کرونا و تلفات شدید این ویروس در آمریکا و به ویژه در نیویورک پیشینه طولانی داشته است.

کومو و دیگر مقام‌های ایالت نیویورک و همچنین این شهر امریکایی، بارها ترامپ را به بی توجهی به نیازهای ساکنان در زمینه مقابله با ویروس کرونا و همچنین مهار ویروس کرونا متهم کرده‌اند اما ترامپ ضمن رد این اتهام‌ها، کومو و دیگر مسئولان دموکرات را به بی‌کفایتی متهم کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала