بریتانیا بالاترین افزایش مالیات دهه را برنامه ریزی می کند

© AP Photo / Alastair Grantبریتانیا بالاترین افزایش مالیات دهه را برنامه ریزی می کند
بریتانیا بالاترین افزایش مالیات دهه را برنامه ریزی می کند - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
به منظور جبران بودجه خسارات ناشی از قرنطینه، وزارت دارایی بریتانیا قصد دارد سالانه 33.3 میلیارد دلار جذب کند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خزانه داری بریتانیا در حال تدوین برنامه هایی برای بزرگترین طرح افزایش مالیات در یک دهه اخیر، برای جبران خسارات بودجه به دلیل قرنطینه سراسری اعمال شده به دلیل شیوع ویروس کرونا است.

 آمادگی بایدن به افزایش مالیات برای ثروتمندان - اسپوتنیک افغانستان
آمادگی بایدن به افزایش مالیات برای ثروتمندان

همانطور که در تاریخ 30 آگوست، در روزنامه ساندی تلگراف ذکر شد، رئیس وزارت دارایی ریشی سوناک قصد دارد سالانه 25 میلیارد پوند (33.3 میلیارد دالر) سرمایه جمع کند.

منابع دولتی به روزنامه تأیید كردند: مقامات در حال بحث در مورد احتمال افزایش نرخ پایه مالیاتی برای فروش دارایی از 10 به 20 درصد و مالیات بر فروش آپارتمان یا خانه دوم از 18 به 20 درصد هستند.

برای شهروندان ثروتمندی که با نرخ بالاتری مالیات می پردازند، (به ترتیب از 28٪ و 20٪ فعلی) میزان عوارض می تواند به ۴۰ درصد افزایش یابد. پیشنهادهای مورد بررسی همچنین شامل کاهش حجم مزایای بازنشستگی، وضع مالیات بر فروش الکترونیکی، افزایش سوخت و سایر هزینه ها است.

روزنامه ساندی تایمز، به نوبه خود به قصد وزارت دارایی بریتانیا برای افزایش مالیات بر سود شرکت ها از 19 به 24 درصد اشاره کرده است که علاوه بر این 12 میلیارد پوند (16 میلیارد دالر) برای بودجه سال آینده و در سال 2023-2024 نیز 17 میلیارد پوند (22.7 میلیارد دالر) جذب خواهد شد.

 میلیونرها برای مبارزه با عواقب پاندیمی Covid-19 خواستار افزایش مالیات بر ثروت شدند - اسپوتنیک افغانستان
میلیونرها برای مبارزه با عواقب پاندیمی Covid-19 خواستار افزایش مالیات بر ثروت شدند

هر دو نشریه می نویسند که چنین طرح هایی باعث مخالفت شدید کسب و کار می شود که در طی همه گیر شدن ضررهای قابل توجهی را متحمل شده و بقای بسیاری از شرکت ها به خطر افتاده است.

با این حال، منطق سوناک، همانطور که روزنامه ساندی تایمز توضیح می دهد، این است که حتی پس از افزایش، مالیات بر درآمد شرکت ها نسبت به کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا پایین تر خواهد بود.

این نشریه اشاره می کند که هزینه های بودجه ایالتی فقط برای پرداخت حقوق 10 میلیون نفر که به دلیل همه گیری به مرخصی فرستاده شده اند، در پایان ماه جون به 31.7 میلیارد پوند (42.3 میلیارد دالر) بالغ می شود که هر ماه 14 میلیارد پوند (18.7 میلیارد دالر) افزایش می یابد.

در برابر زمینه ویروس کرونا، میزان بدهی دولت انگلستان در ماه جون برای اولین بار از مرز 2 تریلیون پوند (بیش از 2.6 تریلیون دلار) گذشت و از میزان تولید ناخالص داخلی این کشور فراتر رفت.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала