توجه رسانه‌های غربی به حرفه‌ای بودن داکتران روسیه در معالجه ناوالنی

© Sputnik / Valeriy Melnikov /  مراجعه به بانک تصاویر توجه رسانه‌های غربی به حرفه‌ای بودن داکتران روسیه در معالجه ناوالنی
توجه رسانه‌های غربی به حرفه‌ای بودن داکتران روسیه در معالجه ناوالنی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اسپوتنیک، توجه شما را به فشرده نظراتی که در رسانه‌های غربی در رابطه با وضعیت تندرستی ناوالنی منتقد سرشناس دولت روسیه منتشر شده‌اند، جلب می‌کند.

مقاله گویدو کارلی پروفسور دانشگاه «لوئیس» و ایگور پلیچاری از داشنگاه «اوربینو» در باره ناوالنی در روزنامه معتبر Il Giornale ایتالیا به چاپ رسیده است.

در این مقاله آمده است:«مقامات روسیه منتها تلاش خود را برای نجات جان ناوالنی به انجام رساندند.  شگفت‌آور است که طی 44 ساعت بستری شدن او در بیمارستان اومسک، ناوالنی از مرگ جان سالم بدر برد و با سرعت باورنکردنی به بیمارستان منتقل شد که نیم ساعت پس از فرود هواپیما رخ داد که هرگونه تصور و خیالی در باره قصد کشتن او را منتفی می‌کند، زیرا بهترین  و ساده‌ترین راه، «نرسیدن به بیمارستان» بود.

الکسی نوالنی  - اسپوتنیک افغانستان
دکتر معالج نتایج معاینات ابتدائی ناوالنی را اعلام کرد

با رساندن ناوالنی به بیمارستان اومسک، یک تزریق آتروپین انجام شد که وضعیت او را با ثبات کرد. همه اینها گویای آن است که کرملین در پشت مسمومیت ناوالنی قرار ندارد».

مقاله پروفسورهای ایتالیایی همچنین در «فورمیچه» یکی از سایت های خبری پرخواننده ایتالیایی منتشر شد.

در مقاله نامبرده آمده است:«ناوالنی  یک منبع عصبانیت برای مقامات است اما یک تهدید مستقیم نیست و کشتن او مسائل بمراتب بیشتری در مقایسه با بردباری و تحملی که طی سالها نشان داده می‌شود، را  موجب می‌شد.

ناوالنی خیلی بموقع به بیمارستان رسانده شد، درست نیم ساعت پس از فرود هواپیما، آمبولانس در آنجا او را به بیمارستان منتقل کرد. درمان به دلیل اینکه خیلی سریع صورت گرفت، باعث نجات جان او شد. بازهم باید یادآوری شود که «سرعت درمان و رسیدگی به حال بیماری که گویا قصد کشتن او را داشتند خیلی عالی بود».

افزون برآن، پزشکان بیمارستان اومسک اعلام کردند برای ارسال پرونده پزشکی ناوالنی برای کلینیک آلمانی «شاریته»، و همچنین نتیجه آزمایشات و نمونه‌های بیومتریال ناوالنی آماده هستند. علاوه برآن، روس‌ها «ام ار آی» بیمار را در اختیار همکاران آلمانی گذاشتند.

26 ماه آگوست، الکساندر موراخوفسکی پزشک ارشد بیمارستان شماره 1 کمکهای فوری پزشکی از همکاران کلینیک برلینی «شاریته» درخواست کرد اطلاعات مربوط به آزمایش هایی در اختیار وی گذاشته شوند که بر طبق آن‌ها، به این نتیجه رسیده شده که ناوالنی مسموم شده بود. تا 27 آگوست سال 2020، این درخواست با واکنش مثبتی از سوی پزشکان آلمانی روبرو نشد. پزشکان آلمانی درمان ناوالنی را با داروی «آتروپین» که در روسیه تجویز شد ادامه می دهند.

پزشکان اومسک بطور منظم اطلاعات مربوط به مراحل درمان بیمار و وضعیت جسمانی او را در اختیار عموم گذاشتند. البته به غیر از اطلاعاتی که اسرار پزشکی تلقی می شوند. علی‌رغم وابستگی و جانبداری بسیاری از رسانه‌ها، تفاسیر و توضیح منظم در رابطه با حال ناوالنی برای رسانه‌ها داده شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала