عبدالله: روند رهایی زندانیان طالبان باید تکمیل شود

© Photo / facebook account of شورای عالی مصالحه عبدالله: روند رهایی زندانیان طالبان باید تکمیل شود
عبدالله:  روند رهایی زندانیان طالبان باید تکمیل شود   - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان می‌گوید، برای آغاز فوری مذاکرات بین افغانان، روند رهایی زندانیان باید تکمیل شود.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری کابل، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان تکمیل روند رهایی زندانیان طالب را مطرح نموده است.

این درخواست در حالی مطرح می‌شود که قرار است امروز (سه‌شنبه، 4 سنبله) یک هیئت دفتر سیاسی طالبان با وزیر خارجۀ پاکستان در اسلام‌آباد دیدار کند.

مذاکرات بین افغانان تا هنوز در بی‌سرنوشتی است، اما جوانب دخیل می‌گویند، حکومت افغانستان و طالبان، به هدف نزدیک شده‌اند.

شاه محمود قریشی وزیر خارجۀ پاکستان هم می‌گوید که موانع موجود فرا راه مذاکرات میان افغان‌ها، از بین رفته است.

وزیر امور خارجه پاکستان  که اکنون میزبان هیئت سیاسی طالبان در اسلام‌آباد است، دوشنبه به خبرنگاران گفت، به همکاری در پروسۀ صلح افغانستان آماده است.

تا اکنون حکومت افغانستان در مورد این سفر هیئت طالبان به پاکستان چیزی نگفته، اما هنگامی که ماه میزان پارسال یک هیئت طالبان به اسلام‌آباد رفته بود، نتیجه‌اش از جانب حکومت افغانستان مؤثر دانسته نشد.

با آن‌که سرنوشت مذاکرات صلح خیلی روشن به نظر نمی‌رسد، باز هم عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحۀ افغانستان گفته که برای آغاز فوری این گفت‌وگوها، باید روند رهایی زندانیان تکمیل شود.

آقای عبدالله اخیرا در توییترش نوشت، تعهد مردم افغانستان به صلح، در لویۀ جرگه اخیر آشکار شد بناء به‌گفتۀ او باید به رنج مردم نقطۀ پایان گذاشته شود.

این در حالی است که شورای امنیت ملی افغانستان می‌گوید، هیچ پیشرفتی در مورد رهایی 320 زندانی باقی‌ماندۀ طالبان صورت نگرفته، اما به‌گفته این اداره، تلاش‌ها ادامه دارد تا راه حلی به دست آید.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала