فیروزالدین فیروز با چهار معین برحال و پیشین وزارت صحت به لوی‌سارنوالی معرفی شدند

© Photo / Government Media and Information Centerفیروزالدین فیروز با چهار معین برحال و پیشین وزارت صحت به لوی‌سارنوالی معرفی شدند
فیروزالدین فیروز با چهار معین برحال و پیشین وزارت صحت به لوی‌سارنوالی معرفی شدند - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
اداره بازرس ریاست جمهوری، وزیر پیشین صحت عامه و چهار معین برحال و پیشین این وزارت را به ظن سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای و حیف‌ومیل منابع مالی مربوط به ویروس کرونا، به لوی‌سارنوالی معرفی کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، فیروز بشری، رییس اطلاعات و ارتباطات اداره بازرس ریاست جمهوری، روز دوشنبه (3 سنبله) به روزنامه 8صبح این خبر را تأیید کرد.

اداره بازرس ریاست جمهوری براساس حکم ئیس‌جمهور غنی مصارف مربوط به ویروس کرونا را بررسی کرده است.

بشری گفت که در نتیجه این بررسی‌ها، فیروزالدین فیروز وزیر پیشین صحت عامه، سه معین پیشین و یک معین برحال این وزارت به سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای و حیف‌ومیل منابع مالی مربوط به ویروس کرونا مظنون شناخته شده‌اند.

به گفته او، این افراد برای تحقیقات بیش‌تر به لوی‌سارنوالی معرفی شده‌اند.

پس از شیوع ویروس کرونا حکومت بودجه‌ای را برای مبارزه با ویروس کرونا اختصاص داد و هم‌چنان اختیارات ویژه را به ولایت‌ها برای مصرف بودجه تفویض کرد.

چگونه‌گی مصرف بودجه مبارزه با ویروس کرونا در کابل و ولایت‌ها با شائبه فساد و اختلاس گسترده همراه بوده است.

پیش‌تر روزنامه 8صبح در گزارشی فاش کرد که در ولایت‌های هرات، بدخشان، نورستان و میدان‌وردک کم‌تر از 150 میلیون افغانی در خریداری تجهیزات طبی از بودجۀ اختصاص‌یافته برای مبارزه با ویروس کرونا در مقایسه به نرخ بازار تناقض وجود دارد و حیف‌ومیل صورت گرفته است. محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور، به اداره بازرس ریاست جمهوری دستور داده است تا این گزارش را بررسی کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала