سودان برقراری روابط با اسرائیل را تکذیب کرد

© REUTERS / Mohamed Nureldin Abdallah سودان برقراری روابط با اسرائیل را تکذیب کرد
  سودان برقراری روابط با اسرائیل را تکذیب کرد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
وزارت امور خارجه سودان: سخنگوی این وزارت صلاحیت اظهارنظر درباره قصد این کشوز برای عادی سازی روابط با اسرائیل را ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه سودان روز سه‌شنبه اعلام كرد كه سخنگوی این وزارتخانه صلاحیت اظهارنظر درباره قصد این کشور برای عادی سازی روابط با اسرائیل را ندارد.

ختنه زنان در سودان ممنوع اعلام شد - اسپوتنیک افغانستان
ختنه کردن زنان در سودان ممنوع اعلام شد

پیش از این به نقل از سكاي نيوز عربية ، روز سه شنبه حیدر بدوی صدیق سخنگوی وزارت امور خارجه سودان گفت که خارطوم به دنبال امضای توافق صلح با اسرائیل است که منافع سودان را در نظر می گیرد. نخست وزیر و رئیس وزارت خارجه اسرائیل بعداً به استقبال از این  موضوع پرداختند.

در بیانیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه سودان امده است:" وزارت خارجه سودان از شنیدن اظهارات حیدر صدیق در مورد اهداف سودان برای برقراری روابط با اسرائیل شگفت زده شد. "

در این بیانیه مطبوعاتی با استناد به سخنان رئیس جمهور وقت آمده است: "وزارت امور خارجه تأکید می کند که موضوع روابط با اسرائیل به هیچ شکلی در این وزارتخانه مورد بحث قرار نگرفته است."

هفته گذشته، اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط به طور کامل توافق کردند. در بیانیه سه جانبه مشترک با ایالات متحده گفته می شود كه اسرائیل با توجه به توافق با امارات ، تصمیم خود را برای تمدید حاکمیت خود بر قلمرو کرانه باختری موقتاً به تعویق می اندازد.

در همین حال رهبری فلسطین از مخالفت شدید خود و محکوم کردن توافق سه جانبه خبر داده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала