وزارت صحت روسیه: اولین سری واکسین کرونا در روسیه تولید شد

© Sputnik / Gamaleya Research Institute of Epidemiology and Microbiology /  مراجعه به بانک تصاویر وزارت صحت روسیه: اولین سری واکسین کرونا در روسیه تولید شد
وزارت صحت روسیه: اولین سری واکسین کرونا در روسیه تولید شد  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سرویس مطبوعاتی وزارت صحت روسیه امروز شنبه از تولید اولین سری واکسین کرونا در روسیه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی وزارت صحت روسیه اعلام کرد که اولین سری واکسین‌های کرونا که توسط مرکز تحقیقاتی «گامالی» ساخته شده است، امروز شنبه (15 اگست) تولید شد.

 چه کسانی در روسیه اول واکسین می‌شوند؟ - اسپوتنیک افغانستان
چه کسانی در روسیه اول بر ضد کرونا واکسین می‌شوند؟

در بیانیه آمده است: اولین سری واکسن‌های کرونا که توسط مرکز ملی اپیدمولوژی و میکروبیولوژی به نام «گامالی» وزارت صحت روسیه ساخته شده است، تولید شده است.

پیش از این روسیه از ثبت اولین واکسین کرونا در جهان خبر داده بود. این واکسین «اسپوتنیک وی» نامگذاری شده و تمام آزمایش های لازم را پشت سر گذاشته است. افزوده می‌شود که واکسین روسی بر پایه شاخه آدنوویروس توسط وزارت صحت روسیه در تاریخ 11 اگست به ثبت رسید و اولین واکسین ثبت شده ضد کرونا در جهان خواهد بود.

پیش از این، کریل دمیتریف، مدیرکل صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه (RDIF) گفته بود که این صندق از بیش از 20 کشور جهان، درخواست بیش از 20 میلیارد دوز واکسین «اسپوتنیک وی» که اولین واکسین ثبت شده ضد کرونا در جهان است، را دریافت کرده است. در عین حال، وی خاطرنشان کرد که روسیه در تولید واکسین کرونا با 5 کشور توافق کرده که ظرفیت موجود تولید 500 میلیون دوز در سال می‌باشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала