کشته شدن دو فرمانده ارشد گروه طالبان در جوزجان 

© Sputnikکشته شدن دو فرمانده ارشد گروه طالبان در جوزجان 
کشته شدن دو فرمانده ارشد گروه طالبان در جوزجان  - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
مسئولان نحلی ولایت جوزجان از کشته شدن دو فرمانده کلیدی گروه طالبان در این ولایت خبر دادند. 
دفع حمله طالبان در جوزجان؛ 16 طالب مسلح کشته و زخمی شدند - اسپوتنیک افغانستان
دفع حمله طالبان در جوزجان؛ 16 طالب مسلح کشته و زخمی شدند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشانه، مسئولان محلی در ولایت جوزجان می‌گویند، که دو فرمانده کلیدی گروه طالبان به نام‌های دلاور، مسئول تهیه و تدارک ماین و ملا نبی، سرگروه طالبان در نبرد با نیروهای امنیتی در شاهراه شبرغان – مزارشریف کشته شده‌اند.

الف‌شاه، ولسوال فیض‌آباد می‌گوید: "دلاور یکی از مهم‌ترین افراد گروه طالبان بود که در جاسازی ماین‌های کنار جاده‌یی در مسیر شاهراه شبرغان – مزارشریف نقش اساسی داشت".
به گفتۀ آقای الف‌شاه، او برای گروه طالبان در ولایت جوزجان ماین می‌ساخت. ولسوال فیض‌آباد اضافه می‌کند که ملا دلاور و ملانبی امروز چاشت هنگامی کشته شده‌اند که در مسیر شاهراه شبرغان – مزارشریف ایست‌بازرسی افراز کرده بودند.

آقای الف‌شاه می‌افزاید که درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح حدود نیم ساعت دوام کرد و در این درگیری مسلحانه شمار زیادی از جنگ‌جویان طالبان نیز زخم شده‌اند. او اما شمار زخمیان را مشخص نساخت.

ولسوال فیض‌آباد خاطرنشان می‌سازد، که جنگ‌جویان طالبان از ولایت‌های سرپل، بلخ و ولسوالی‌های جوزجان در شاهراه نمبر یک مزارشریف – جوزجان در روستای «شیشه‌خانۀ‌» ولسوالی فیض‌آباد تجمع کرده بودند. او علاوه می‌کند که اگر عملیات پاک‌سازی آغاز نشود این گروه قصد حمله بر مرکز ولسوالی فیض‌آباد را دارند. روستای شاه‌میرزا و شیشه‌خانه در مسیر شاهراه نمبر یک مزارشریف – جوزجان قرار گرفته است. در دو کیلومتری کنار شاهراه، پایگاه‌های طالبان موقعیت دارد.

گروه طالبان تاکنون در ارتباط به کشته شدن دو فرمانده‌شان در ولسوالی فیض‌آباد به رسانه‌ها چیزی نگفته‌اند.

در همین‌حال، محمد‌حنیف رضایی، سخنگوی سپاه ۲۰۹ شاهین اطمینان می‌دهد، که نیروهای دفاعی و امنیتی کشور متوجه اوضاع هستند و شاهراه شبرغان – مزارشریف زیر نظر نیروهای ارتش قرار دارد و در صورتی مشاهدۀ تحرکات گروه طالبان، آنان وارد عمل خواهند شد.

یادآوری می کنیم، که از دو سال به این‌سو شاهراه شبرغان – مزارشریف که بندر تجارتی آقینه را به ولایت بلخ و ولایت‌های شمالی وصل می‌کند، ناامن شده است. همه‌روزه گروه طالبان در منطقۀ شاه‌میرزا در مربوطات جوزجان از نفت‌کش‌ها و لاری های باربری پول می‌گیرند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала