لویه جرگه مشورتی صلح رهایی 400 زندانی طالبان را تایید کرد

© Sputnik / JAKلویه جرگه مشورتی صلح رهایی 400 زندانی طالبان را تایید کرد
لویه جرگه مشورتی صلح رهایی 400 زندانی طالبان را تایید کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
لویه جرگه مشورتی صلح رهایی ۴۰۰ زندانی باقی مانده گروه طالبان را برای شروع گفتگوهای میان افغانی تایید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، لویه‌جرگه‌ی مشورتی صلح رهایی 400 تن از زندانیان طالبان را که مانع آغاز مذاکرات خوانده می‌شد، تأیید کرد.

در قطعنامه لویه جرگه آمده است که اگر در میان 400 زندانی طالبان اتباع خارجی وجود داشته باشد، به کشورهای مربوط آنان سپرده شوند.

متن نهایی قطعنامه لویه جرگه مشورتی صلح در باره رهایی 400 زندانی طالب

گفتنی است که دولت افغانستان، تا اکنون از فهرست پنج هزار نفری گروه طالبان، 4600 نفر را آزاد کرده و گفته که 400 زندانی باقی‌مانده، مرتکب جرایم ضدبشری از جمله قتل، قاچاق موادمخدر، آدم‌ربایی و غیره شده اند و به همین دلیل، لویه جرگه‌ی مشورتی باید در مورد آزادی آن‌ها، نظر بدهد.

یادآوری می کنیم، که به تاریخ 29 فبروری ایالات متحده امریکا و گروه طالبان در دوحه پایتخت قطر یک توافق نامه صلح را امضا کردند، که بر اساس این توافق نامه ایالات متحده و متحدان آن در ظرف 14 ماه باید همه نیروهای خود را از افغانستان بیرون کنند. گروه طالبان هم به نوبه خود تضمین کنند که هیچ تهدیدی از افغانستان برای امنیت ایالات متحده امریکا و متحدان آن انجام نشود. پیش از این آغاز گفت و گوهای میان افغانستانی و آتش بس دایمی و جامع باید دولت افغانستان 5000 هزار زندانی این گروه را آزاد کنند و گروه طالبان هم به نوبه خود بیش از 1000 زندانی دولت افغانستان را آزاد کنند تا میان دو طرف اعتماد سازی به میان بیاید.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала