رئیس جمهور غنی با عمران خان در باره تحولات اخیر صحبت کرد

© Photo / ارگدیدار رئیس جمهور غنی با نخست وزیر پاکستان
دیدار رئیس جمهور غنی با نخست وزیر پاکستان  - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
دفتر نخست‌وزیر پاکستان در اعلامیه‌ای گفته‌است که آقای غنی طی تماس تلفنی با عمران خان فرا رسیدن عید سعید قربان را تبریک گفته و نیز درباره وضعیت حاکم ناشی از شیوع ویروس کرونا گفتگو کرده‌اند.

 به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "شفقنا افغانستان" اشرف‌غنی‌؛ رئیس جمهور کشور و عمران خان؛ نخست‌وزیر پاکستان درباره روند صلح، تحولات اخیر و تقویت روابط دوجانبه میان دو کشور گفتگوی تلفنی کرده‌اند.

دفتر نخست‌وزیر پاکستان در اعلامیه‌ای گفته‌است که آقای غنی طی تماس تلفنی با عمران خان فرا رسیدن عید سعید قربان را تبریک گفته و نیز درباره وضعیت حاکم ناشی از شیوع ویروس کرونا گفتگو کرده‌اند.

 فرستاده ویژه پاکستان برای افغانستان انفجار جلال آباد را نکوهش کرد - اسپوتنیک افغانستان
فرستاده ویژه پاکستان برای افغانستان انفجار جلال آباد را نکوهش کرد

اعلامیه افزوده‌است: «نخست وزیر پاکستان نیز ضمن تبریک متقابل به مناسبت عید قربان، تازه ترین تحولات مربوط به روند صلح افغانستان را بررسی کرد.»

عمران خان به سهم‌گیری فعال پاکستان در پیشبرد روند صلح تاکید کرده و گفته‌است که صلح در افغانستان برای پاکستان بسیار حائز اهمیت است.

بر اساس این اعلامیه، نخست وزیر پاکستان با اشاره به سازوکارهای مختلف میان دو کشور برای توسعه روابط، بر اهمیت همکاری مشترک جهت تقویت همکاری‌های دوجانبه تاکید کرده‌است.

عمران‌خان همچنین خواستار برگزاری نشست برنامه اقدام پاکستان و افغانستان برای صلح و همبستگی در اسرع وقت شده‌است.

او به اشرف‌غنی گفته که پاکستان امیدوار است تا پیمان صلح میان امریکا و طالبان برای اجرای مفاد آن جهت آغاز گفتگوها میان گروه‌های داخلی افغانستان ادامه پیدا کند.

حکومت افغانستان تا کنون درباره این گفتگو که امروز انجام شده، چیزی نگفته‌است.

این گفتگو درحالی صورت‌ گرفت که تنش‌های مرزی میان دو کشور طی روزهای اخیر درپی راکت پراگنی نظامیان پاکستان در اسپین بولدک قندهار که دست‌کم ۱۶ غیر نظامی افغان از جمله یک کودک را کشت، تشدید شده‌است.

وزارت دفاع ملی به دنبال این رویداد اعلام کرده بود که نیروهای امنیتی در این منطقه مرزی به حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала